Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) у січні 2025 року залишився на рівні 41, що відповідає показнику січня 2024 року. Динаміка цього індексу була під впливом низки факторів, серед яких складна безпекова ситуація, нестача інвестицій у виробничий капітал, а також потреби в енергоресурсах і робочій силі. Крім того, зростання виробничих витрат разом з інфляційними та девальваційними процесами суттєво стримували позитивні зміни у бізнес-середовищі.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
Водночас позитивним чинником залишався стійкий споживчий попит, а також значні обсяги міжнародної фінансової допомоги, які, як зазначають у Національному банку України (НБУ), допомагали підтримувати економічну активність.
Очікування в різних секторах
НБУ також відзначив, що у секторах промисловості, будівництва та послуг частка респондентів, які прогнозують зростання цін на власні товари й послуги, змінилася незначно. Проте в секторі торгівлі спостерігалося суттєве зменшення частки підприємств, які очікують подорожчання продукції для продажу, що пояснюється сезонними розпродажами.
Ситуація на ринку праці
За даними НБУ, ринок праці залишається складним. Більшість респондентів з усіх опитаних секторів висловили намір скорочувати кількість працівників, зокрема найбільше це стосується будівництва. Водночас підприємства сфери послуг прогнозують сповільнення темпів скорочення персоналу.
«Ситуація на ринку праці залишається складною», – зазначили в НБУ.