Нідерландський фонд нерухомості Arcona Property Fund (APF) здійснив покупку земельної ділянки в центрі Києва у британської компанії Secure Property Investment and Development (SPDI). Ця угода стала першим випадком придбання нерухомості західним приватним фондом в Україні з початку повномасштабного вторгнення росії у 2022 році.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
Деталі угоди
Згідно з інформацією, оприлюдненою Property Forum, APF придбав ділянку площею 0,54 га, яка розташована поблизу Львівської площі. Вона ідеально підходить для будівництва елітного житла. Компанія заплатила за земельну ділянку 2 мільйони доларів, використавши готівку та акції APF.
Фонди та інвестиції
Arcona Property Fund є закритим інвестиційним фондом, зареєстрованим у Нідерландах і котируемим на біржі Euronext Amsterdam. Фонд спеціалізується на інвестиціях у комерційну нерухомість у Центральній та Східній Європі, зокрема в Болгарії, Чехії, Польщі, Румунії, Словаччині та Україні.
Secure Property Development & Investment Plc (SPDI) є компанією, що котирується на Лондонській фондовій біржі AIM, яка також спеціалізується на інвестиціях у комерційну нерухомість у країнах Південно-Східної Європи. Її портфель містить об’єкти в Румунії, Болгарії, Греції та Сербії, які орендуються на довгостроковий період провідними компаніями.
“Хотя покупка этого объекта была частью пакетного соглашения, согласованного с SPDI в 2020 году, определенные условия продажи не были выполнены до начала российского вторжения в феврале 2022 года. Это, очевидно, требовало от нас переоценки как приобретения в принципе, так и первоначально согласованного уровня цен”.
Представники APF повідомили, що з початку війни вони уважно слідкували за військовою, політичною та економічною ситуацією в Україні. Оскільки умови покупки були виконані, фонд відчуває достатню впевненість у майбутньому України, щоб продовжити угоду.
Крім того, 26 грудня 2024 року стало відомо, що французька компанія CMA CGM, одна з трьох найбільших у світі операторів морських контейнерних перевезень, повертається в Україну.