Главная / Українська мрія

Театральна незалежна премія імені В’ячеслава Панченка 2019

11.09.2019
Театральна незалежна премія імені В’ячеслава Панченка 2019
театральний оглядач, автор та ведучий інтернет-блогу "Театральна риболовля"

Харківський театр ляльок 6 вересня приймав святкову церемонію підбиття пiдсумки Премiї імені В’ячеслава Панченка сезону 2018/2019.

Це премія, яка була заснована 2018 року в Харкові в пам’ять про В’ячеслава Миколайовича Панченко, заслуженого працівника культури України. Премія є професійною та присуджується за досягнення в галузі театрального мистецтва і вручається один раз на рік, 6 вересня, в день народження В’ячеслава Миколайовича Панченко.

Хто такий В’ячеслав Панченко?

В’ячеслав Панченко — харківська легенда, якого визнавали адміністратором №1. Пропрацював 45 років у Театрі ляльок ім. В. Афанасьєва, більше 30 з яких – на посаді заступника директора. Пішов з життя в січні 2018. На честь його пам’яті син Роман Панченко й виступив ініціатором започаткування премії.

Цьогорічне нагородження відбулося вдруге, та пройшло у Харківському театрі ляльок 6 вересня, саме в день народження В’ячеслава Панченка.

Перелік нагороджених Премією за підсумками сезону 2018/2019

Номінація «Яскравий адміністратор» – Тетяна Настаченко, директор КЗК «Харківський муніципальний центр культурних ініціатив».

Номінація «Ветеран сцени» – Ольга Василянська, солістка балету, майстер сцени Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка, за вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва, вірність традиціям та багаторічну працю на театральній ниві.

Номінація «Театральна подія сезону» – Харківський державний академічний театр ляльок імені В. А. Афанасьєва за яскраву прем’єру – виставу «Діти райка», та Театр одеського розливу «ЛанжеронЪ» за виставу «МОНЯ».

Номінація «Актор року» – Михайло Озеров за створення образу Еріка Краузе у виставі «Сiмейка, добрий вечiр!», Roman Panchenko Theatre Company.

Номінація «Кращий працівник закулісся» – Наталя Федіна, балетмейстер Харківського академічного російського драматичного театру ім. О. Пушкіна за введення нової естетики пластично-хореографічного рішення вистав.

Номінація «Соліст балету» – Артем Рязанов, соліст балету Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка за втілення незабутнього образу Меркуціо в балетній виставі «Ромео та Джульєтта».

Номінація «Артист-вокаліст» – Олександр Золотаренко, артист-вокаліст Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка за створення яскравого образу Труффальдіно в оперній виставі «Любов до трьох апельсинів».

Особиста премiя Ірині Клепіковій, заслуженій артистці УРСР, за вагомий внесок у розвиток Харківської балетної школи.

Номінація «Премія у галузі образотворчого мистецтва і сценографіi» – Ірина Борисова, художник Харківського державного академічного театру ляльок ім. В. Афанасьєва, за створення незабутнього художнього образу вистави «Лускунчик».

Приз на пiдтримку молодi – Оксана Сторожук, молодий перспективний художник.

Номінація «Яскравий дебют» – Антоніна Радієвська, заслужена артистка України, художній керівник балету Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка, за створення яскравого лібрето на сюжет міфу про чарівну Пандору у виставі «Містерії Пандори».

За внесок у розвиток індустрії мюзиклу як професійного театрального бізнесу – Творче Об’єднання «ART Production AltBier»

Номінація «Дебют року» – Лілія Петренко, режисер, за низку вистав Творчого об’єднання «Інакше».

70 років Ан-2: апгрейд і нові рекорди Окрылить обещаниями: президент посетил Харьковский авиазавод Что мешает нашему авиапрому «взлететь»: ТОП-5 причин