У 2024 році компанія Ferrexpo, один із провідних виробників залізорудної сировини, яка котирується на Лондонській фондовій біржі та веде діяльність в Україні, сплатила до бюджету країни 74 мільйони доларів у вигляді податків та роялті. З моменту початку масштабного вторгнення росії в Україну у лютому 2022 року, група вже перерахувала понад 300 мільйонів доларів у вигляді податкових платежів і роялті.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
У 2024 році сплата податку на прибуток компанією Ferrexpo склала 23 мільйони доларів, що на 76,9% більше порівняно з попереднім роком. З цієї суми 16 мільйонів доларів були сплачені в Україні, що показує зростання на 33% у порівнянні з минулим роком. У цю суму входять податки на дивіденди та проценти, виплачені всередині компанії, і вважаються частиною податку на прибуток.
«Несмотря на виклики, наш бізнес залишається актуальним. Ми згенерували 933 мільйони доларів доходу і сплатили 74 мільйони доларів у вигляді податків і роялті. Ми також продовжуємо фінансувати гуманітарні та соціальні ініціативи, у тому числі робимо великі пожертви для вирішення критичних національних надзвичайних ситуацій. Це значні внески, які підтримують зайнятість, засоби для існування, сприяють розвитку громад та забезпечують стійкість України», – зазначив Лучіо Дженовезе, виконуючий обов’язки голови Ferrexpo.
Проблеми з поверненням ПДВ та їхній вплив на діяльність компанії
У березні 2025 року податкові органи України повідомили дочірні компанії Ferrexpo – Полтавський ГЗК та Єристовський ГЗК – про припинення відшкодування податку на додану вартість (ПДВ). Це рішення створює загрозу для виробництва, капітальних інвестицій і гуманітарної діяльності компанії.
Таке рішення може мати більш широкі наслідки для національної економіки, зокрема призвести до зниження податкових і роялті платежів, а також платежів постачальникам, серед яких – енергоносіїв, українські залізниці та порти. Це може спричинити негативний вплив на стабільність роботи компанії та фінансові надходження до бюджету країни.