Київ і Вашингтон у вересні 2025 року запускають спільний інвестиційний фонд відбудови

Київ та Вашингтон наступного місяця запустять інвестиційний фонд відбудови.

У вересні 2025 року відбудеться перше засідання ради Американо-українського інвестиційного фонду відбудови, на якому Україна презентує перші проєкти для інвестування. Про це повідомив міністр економіки Олексій Соболев, зазначивши, що під час засідання буде оголошено перші технічні рішення щодо старту роботи фонду.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

Перші внески та проєкти для інвестування

Вже досягнуто домовленості про наповнення фонду першими коштами з боку США та України. Український уряд наразі формує перелік інвестиційних проєктів, у які фонд зможе вкладати протягом наступного року. У вересні також очікується візит великої делегації зі Сполучених Штатів, яка буде знайомитися з потенційними проєктами в Україні.

«У вересні 2025 року відбудеться перше засідання ради Американо-українського інвестиційного фонду відбудови, на якому Україна планує представити перші проєкти для інвестицій. За його словами, на засіданні будуть оголошені перші технічні рішення про запуск фонду».

Літієвий проєкт як пріоритет для фонду

Кабінет Міністрів України планує до кінця грудня затвердити умови, а також оголосити та провести конкурс на укладення угоди про розподіл продукції (УРП) щодо літієвого родовища «Добра» у Кіровоградській області. Саме цей проєкт розглядається як один з перших для потенційного фінансування інвестиційним фондом відбудови. Механізм УРП передбачає, що інвестор бере на себе витрати з розвідки та видобутку корисних копалин, отримуючи частку видобутої продукції як компенсацію і прибуток.