Експорт нафти з росії зріс до п’ятымісячного максимуму на фоні затягування переговорів щодо припинення вогню в Україні. Про це повідомляє Bloomberg.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
За даними агентства, потоки нафти з усіх російських портів за чотири тижні до 23 березня досягли 3,45 млн барелів на добу, що є найвищим показником з 20 жовтня. Основним чинником зростання стало появлення нового споживача російської нафти – Сирії, яка перебуває під контролем Башара Асада. Перший вантаж прибув до порту країни на танкері, що підпадає під санкції, минулого тижня, ще три вантажі вже на шляху до Сирії.
Окрім цього, три танкера з нафтою з Мурманська прямують до Індії, хоча наразі залишається невідомим, чи приймуть ці вантажі у портах, куди вони повинні прибуті наприкінці місяця.
В Тихому океані нафта з двох проектів на Сахаліні продовжує перегружатися з санкційних суден на інші кораблі в Находкинському заливі для подальшої доставки в Китай. Приблизно 2,1 млн барелів російської нафти залишаються на танкерях, що простоюють не менше семи днів. Це вдвічі менше, ніж на минулому тижні, та менше 9 млн барелів, зареєстрованих місяць тому.
Протягом тижня до 23 березня 28 танкерів вивантажили 21,2 млн барелів російської нафти, що суттєво зменшилося з 24,88 млн барелів на 33 суднах попереднього тижня. За цей період потоки нафти становили близько 3,03 млн барелів на добу, що на 530 000 барелів на добу менше, ніж на попередньому тижні. Це падіння зумовлено скороченням поставок російської нафти марки Urals з портів Балтійського та Чорного морів.
За тиждень, що завершився 23 березня, валова вартість російського експорту зменшилася приблизно на $190 млн (13%) до $1,27 млрд, оскільки скорочення обсягів поставок більш ніж компенсувало підвищення середніх цін.
Експортні ціни на російську нафту марки Urals з балтійських портів зросли на приблизно $0,70 за барель, а з портів Чорного моря – на $1,10 за барель. Ціна на ключовий тихоокеанський сорт ESPO підвищилася приблизно на $1,30, тоді як ціни на нафту з доставкою в Індію виросли приблизно на $0,70.
В середньому за чотири тижні до 23 березня доходи росії залишилися практично незмінними та становили близько $1,45 млрд на тиждень. Це свідчить про те, що зростання потоків майже повністю компенсувало зниження цін.
24 березня Reuters повідомило, що Центральний банк росії в лютому попередив Кремль про можливість заповнення ринку нафти США та ОПЕК, що може спричинити повторення тривалого падіння цін, як це було в 1980-х роках, що, у свою чергу, сприяло розпаду Радянського Союзу.