Згідно з останніми даними, єдиним сектором економіки України, де спостерігається зростання зайнятості, є державне управління та оборона. На сьогоднішній день кількість зайнятих у цій сфері становить 2,6 мільйона осіб, що дорівнює 23,8% від загальної кількості зайнятого населення. Це зростання пояснюється масштабною мобілізацією до Збройних сил України.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
В інших секторах економіки спостерігається зниження зайнятості. Так, за даними дослідження KSE, найбільше скорочення відбулося в промислових галузях (гірничодобувна та переробна), де зайнятість зменшилася на 37%. У соціальній сфері, зокрема в освіті та охороні здоров’я, зниження становить 11%. Такі зміни вказують на критичне падіння загальної економічної продуктивності.
Необхідність реформ у соціальній політиці
В умовах такої ситуації потребуються термінові заходи для посилення соціальної підтримки, а також перехід до системи, орієнтованої на продуктивність. У дослідженні акцентується увага на необхідності перегляду підходів до післявоєнного відновлення ринку праці.
Дефіцит робочої сили в рф
Тим часом у рф ситуація не менш тривожна. За інформацією, минулого року дефіцит робочої сили в Росії досяг рекордних 2,6 мільйона осіб, що на 17% більше, ніж у 2022 році. Якщо така динаміка збережеться, протягом наступних п’яти років нестача кадрів у рф може збільшитися до чотирьох мільйонів. Основними причинами цієї кадрової кризи є мобілізація та масова еміграція висококваліфікованих фахівців.