Головна Економіка Укрзалізниця готується до першого аукціону з продажу металевого лому у травні 2025 року

Укрзалізниця готується до першого аукціону з продажу металевого лому у травні 2025 року

УЗ планирует в мае провести первый аукцион по продаже лома

Компанія «Укрзалізниця» у травні 2025 року планує провести перший після майже двох років паузи аукціон із продажу металевого лому через систему Prozorro.Продажі. Про це повідомив член правління компанії Євгеній Шрамко під час зустрічі з потенційними покупцями сировини. За його словами, на першому етапі компанія має намір реалізувати близько 70 тисяч тонн лому, а загальний доступний до продажу обсяг становить 159,5 тисячі тонн.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

«Якщо все піде за планом, вже в середині травня ви побачите перші лоти в системі Prozorro.Продажі. Орієнтовна дата — 15 травня», — зазначив він.

Зміни у правовому статусі «Укрзалізниці» щодо продажу майна

На початку квітня уряд України дозволив «Укрзалізниці» самостійно ухвалювати рішення щодо відчуження майна, якщо його балансова вартість не перевищує 500 мільйонів гривень. Це дозволяє компанії розпочати реалізацію накопиченого лому та щебеневої продукції. Міністерство розвитку громад та територій повідомило, що «Укрзалізниця» зможе продати понад 218,6 тисячі тонн чорних металів на суму близько 1,6 мільярда гривень та 3,8 тисячі тонн кольорових металів і сплавів на суму близько 233,4 мільйона гривень. Порядок, за яким реалізація майна здійснювалася за рішенням правління, був скасований у вересні 2023 року. Тепер продаж та оренда майна мають погоджуватися з Кабінетом Міністрів України.

У грудні 2023 року «Укрзалізниця» ініціювала зміни до відповідного постанови, щоб врегулювати процедуру продажу майна через аукціони. Компанія вже понад півтора року не реалізовувала металобрухт на внутрішньому ринку України через систему Prozorro.Продажі. Останні торги відбулися у вересні 2023 року. Оскільки «Укрзалізниця» є найбільшим державним оператором у галузі, з річним обсягом реалізації металобрухту близько 10-13% від внутрішнього споживання, тривала відсутність продажів створює серйозні ризики для української металургії. У 2023 році компанія реалізувала всього 76,4 тисячі тонн металевого лому проти 113 тисяч у 2022 році при плані 170 тисяч тонн.