Главная / Энергетика

Українська енергетика — справжній клондайк. Потрібна лише правильна політика

10:17 | 12.10.2017
Українська енергетика — справжній клондайк.  Потрібна лише правильна політика
Автор: Дарина Сандлер

Втричі вища за європейську енергоємність ВВП — може стати інвестиційною нішою у розмірі понад $10 млрд. Про це на 9-му Міжнародному форумі сталої енергетики Східної Європи SEF-2017 заявив голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.

Він назвав першочергові кроки, які зроблять розвиток української енергетики вигідним для внутрішніх та міжнародних інвесторів.

Енергоощадність та енергоефективність, масштабна енергомодернізація — це пріоритет №1. Ми з European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) ще у 2015 році провели в Раді революційне ЕСКО (ESCO) законодавство. Це відкрило шлях термомодернізації понад 80 тис бюджетних установ: дитсадочків, шкіл, лікарень, університетів. З часом вийдемо на річну економію в 1 млрд м3 природного газу. І без жодної копійки державних капітальних видатків, коштом приватних інвесторів.
Віктор Галасюк
Голова Комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва, Президент Української Асоціації Римського клубу, к.е.н.

Також було запропоновано пакет інвестиційних стимулів для нового видобутку природного газу в Україні (ЗПУ №7062, 7063).

Це принципово нова модель. Розвиваєш нові родовища та збільшуєш видобуток — плати менше податків. Якщо ж сидиш як собака на сіні, навпаки — плати до бюджету більше! Безглуздо, маючи власне вугілля та газ, імпортувати їх майже на $4 млрд на рік!
Віктор Галасюк
Голова Комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва, Президент Української Асоціації Римського клубу, к.е.н.

Надважливою складовою успіху, на думку В.Галасюка, є встановлення цивілізованих «правил гри» в інтересах споживачів та зняття бар’єрів на вхід в економіку.

Одна з головних складових Промислового Пакету Реформ — безкоштовне приєднання до інженерних мереж (електрика, газ, вода, тепло). Ініційований РПЛ законопроект №6671, підписаний більш ніж 30 нардепами з усіх фракцій та груп, запроваджує прозорість інформації про наявні потужності і технічної документації монополістів, конкурентність підготовки технічних умов, чіткі покрокові процедури та жорсткі санкції за їх порушення. А найголовніше — обов'язок викупу монополістами на справедливих ринкових умовах інженерних об'єктів, створених для них інвесторами згідно наданих монополістами технічних умов. Особливої уваги також потребує забезпечення сталих умов та гарантій для інвесторів. Ті, хто намагаються бездумно різко скасувати «зелений тариф» — грають проти української енергонезалежності, промисловості та екології. Альтернативна енергія, навіть при нинішньому тарифі, дешевша за «традиційну», якщо врахувати ціну енергетичної незалежності та екологічної безпеки!
Віктор Галасюк
Голова Комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва, Президент Української Асоціації Римського клубу, к.е.н.

Віктор Галасюк закликав щонайшвидше інтегрувати українську енергосистему з європейською (ENTSO-E), аби позбутися критичної залежності від Росії та штучної монополізації внутрішнього ринку, а також диверсифікути джерела постачання електроенергії для вітчизняних виробництв і відкрити для України широкі можливості експорту електроенергії.

Це принесе в Україну гроші, технології, безпеку та робочі місця. І це лише частинка Антикризового плану розвитку економіки від РПЛ.