Главная / Государство

Потрібне оприлюднення проекту Меморандуму з МВФ, що несе потенційну загрозу Україні – Галасюк

11:50 | 10.03.2017
Джексон Поллок, американський експресіонізм, перша пол XX ст
Джексон Поллок, американський експресіонізм, перша пол XX ст
Автор: Андрей Каут

Фракція Радикальної партії вимагає оприлюднити проект Меморандуму з МВФ

Проект оновленого Меморандуму про економічну та фінансову політику з МВФ має бути невідкладно оприлюднений. Про це під час наради керівництва фракцій під головуванням Голови Верховної Ради заявив голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва, заступник Лідера Радикальної партії з економічної політики Віктор Галасюк.

Від кого секрети?

Документ є кредитним договором з Україною, що накладає на неї низку суттєвих обмежень та обтяжень – тож в жодному разі не може бути секретним. Неоліберали-запроданці кажуть, що цей план реформ дуже корисний для України. То чого тоді його ховають від людей і парламенту?

Така позиція влади – зневага до українського парламентаризму та демократії, і є ігноруванням інтересів українського суспільства. І як взагалі чотири людини – Президент, Прем'єр, Міністр фінансів та Голова НБУ – можуть від імені всієї країни (та ще й у таємний спосіб) приймати зобов'язання, на виконання яких вони не мають повноважень у парламентсько-президентській республіці?

Новий проект Меморандуму загрожує вітчизняному експорту, адже серед інших невигідних Україні позицій містить зобов’язання української сторони утриматись від створення у 2017 році державного Експортно-кредитного агентства, яке потрібне для реальної підтримки українських виробників технологічних промислових товарів шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту.
Віктор Галасюк
Народний депутат (РПЛ), Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва, Президент Української Асоціації Римського клубу, к.е.н.