26 січня відбулась презентація бізнес-калькулятора, який рахує, скільки підприємцю коштує утримання держави, демонструє найвигіднішу організаційну форму та дає можливість порівняти різні варіанти сплати податків.

Калькулятор був розроблений фінансовим консультантом Олександрою Сельцовою та «Ціною держави» (проект центру соціально-економічних досліджень CASE Україна).

«Держава та бізнес мають принципово різні погляди на ті ж самі речі, а складна система оподаткування заплутує людей ще на етапі задумок, – пояснює актуальність калькулятора виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук. – Навіть в рамках закону те, як бачать сплату податків Міністерство фінансів та Державна фіскальна служба, деколи суттєво відрізняються від того, як це бачать підприємці».

Враховуючи використання «конвертів» при розрахунку податків, важливо надати бізнесу інструмент, який за допомогою реальних сум зорієнтує та не дасть втратити зароблене тільки через незнання.

«Створення цього механізму – вклад у розвиток реального сектору економіки, – розповідає автор ідеї бізнес-калькулятора Олександра Сельцова. – Ми сподіваємося скоротити число тих, хто просто не може наважитися розпочати власну справу через нерозуміння фінансових перспектив».

Наразі жоден аналогічний інструмент в мережі не містить такого повного набору функцій. Калькулятор розроблено з урахуванням усіх податкових змін у 2017 році.

Для розрахунку податкових витрат користувач повинен ввести приблизний річний дохід, місячні витрати та розмір заробітної платні працівникам. Також вказується відсоток проплат, що здійснюється неофіційно, застосування оптимізації податків. Калькулятор розраховує вірогідний прибуток підприємця, деталізує розмір податкових витрат і порівнює рівень доходності його бізнеса в залежності від форми власності та системи оподаткування.

Нагадаємо, раніше у рамках «Ціни держави» було запущено «рахунок від держави» (податковий калькулятор для фізичних осіб), «пенсійний калькулятор» та «індекс непрозорості державних підприємств» (онлайн-інструмент з моніторингу звітності державних підприємств про використання публічних коштів).