Близько 60% провідних американських компаній, що входять до рейтингу Fortune 500, активно розробляють власні ініціативи у сфері блокчейну. Такі дані було отримано на основі квартального звіту «State of Crypto», підготовленого за результатами опитування EY-Parthenon у січні 2025 року. Дослідження також враховувало аналітичні матеріали від NRG та The Block Pro Research.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
Динаміка впровадження блокчейну у великих компаніях
Згідно з опитуванням, майже шість з десяти компаній зі списку Fortune 500 вже впроваджують або тестують блокчейн-технології у своїй діяльності. При цьому кожен п’ятий керівник відзначає, що блокчейн є ключовим елементом довгострокової стратегії розвитку їхньої компанії.
Показники впровадження блокчейну стабільно зростають: якщо у 2023 році 52% компаній зі списку Fortune 100 займалися розробкою блокчейн-рішень, то у 2024 році серед Fortune 500 цей показник досяг 56%, а у 2025 році — вже 60%.
Перспективи та очікування бізнесу від блокчейну
Серед компаній, які поки що не використовують блокчейн, майже половина (46%) планує впровадити цю технологію протягом найближчих трьох років. Особливу зацікавленість у блокчейні проявляють представники малого та середнього бізнесу: 80% з них вважають, що блокчейн здатний допомогти вирішити проблеми зі звітністю та взаєморозрахунками.
Звіт також містить результати опитування інституційних інвесторів: чотири з п’яти планують збільшити інвестиції у криптоактиви у 2025 році. Водночас майже 75% респондентів наголошують на важливості нормативної визначеності для подальшого розвитку ринку. Саме вона, на їхню думку, стане основним драйвером для розширення використання криптовалют у корпоративному секторі.
«Очевидно, що для повної реалізації потенціалу криптовалют, як і раніше, потрібна велика нормативна визначеність. Ось чому ухвалення законодавства про структуру ринку і стейблкоїни так важливо для майбутнього криптоінновацій в Америці».
Очікується, що ухвалення законодавства про стейблкоїни у Сполучених Штатах може стати ключовою подією для галузі вже у червні 2025 року.