Головна Криптовалюти Криптопродукти зафіксували найбільший притік капіталу з грудня 2024 року

Криптопродукти зафіксували найбільший притік капіталу з грудня 2024 року

Криптопродукти зафіксували приплив капіталу на $6 млн

Експерти компанії CoinShares опублікували щотижневий звіт щодо руху капіталу в секторі криптофондів. Згідно з цим дослідженням, у період з 21 по 25 квітня 2025 року в криптопродукти надійшло 3,4 млрд доларів США, що є найбільшим показником з грудня 2024 року і третім за всю історію сектора. Це свідчить про тривале та позитивне зростання, адже другий тиждень поспіль відзначається припливом інвестицій після періодів відтоку капіталу.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

Деталі притоку капіталу та основні активи

Загалом, у цей період найбільше залучили продукти на базі біткоїна — 3,18 млрд доларів. Водночас Ethereum-фонди отримали 183 мільйони доларів після восьми тижнів відтоків. Також спостерігається значний приплив у криптовалютах XRP та Sui — відповідно 31,6 мільйона та 20,7 мільйона доларів.

Загальний обсяг активів під управлінням у біткоїн-продуктах сягнув 132 мільярдів доларів — такого рівня не фіксували з кінця лютого 2025 року.

Причини зростання та географія інвестицій

За словами аналітиків, зростання інтересу до цифрових активів викликане побоюваннями щодо впливу тарифних обмежень на прибутковість компаній та значним ослабленням долара США. Це сприяє тому, що криптовалюти починають розглядатися як новий «тихий притулок» для інвесторів.

Основною групою інвесторів, які забезпечили більшу частину припливу, стали американські компанії та фізичні особи, які вклали 3,3 млрд доларів. Також позитивна динаміка спостерігається й у Європі: у Німеччині приплив склав 51,5 мільйона доларів, у Швейцарії — 41,4 мільйона доларів.

Нагадаємо, що з 14 по 18 квітня 2025 року в криптопродукти надійшло 6 мільйонів доларів.

«Ми вважаємо, що причинами такого інтересу інвесторів до цифрових активів стали побоювання щодо впливу тарифів на прибутковість компаній і різке ослаблення долара США, унаслідок чого цифрові активи починають розглядатися як новий “тихий притулок”», — йдеться у звіті.

Ця динаміка свідчить про зростаючу довіру інвесторів до криптовалют як альтернативного інструменту збереження капіталу, що може мати значний вплив на подальший розвиток сектору.