Компанія Movement Labs стала предметом скандалу через розкриття інформації про угоди з радниками, які передбачали отримання до 10% токенів MOVE без відома інвесторів. Журналісти CoinDesk дізналися про ці махінації, розкривши деталі підписаних меморандумів.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
Серед радників, яким були обіцяні токени, опинилися CEO Zebec Protocol Сем Тапалія та консультант Вінніт Парех. Відповідно до отриманої інформації, Тапалія і Парех отримали частки в розмірі від 2,5% до 5% токенів, а також мали право на значні бонуси. Один із меморандумів передбачав виплату до $2 млн на рік для одного з радників.
Угода без юридичної сили
У компанії Movement Labs зазначили, що ці угоди не мали обов’язкової юридичної сили. Проте, за інформацією інсайдерів, Тапалія наполягав на виконанні зобов’язань компанії й вимагав 2,5% від загального обсягу токенів. Деякі співробітники компанії навіть називали його «тіньовим співзасновником», оскільки він часто брав участь у ключових рішеннях стартапу.
«Коли CoinDesk звернувся до Тапалії перед публікацією розслідування, він заперечив будь-який фінансовий інтерес у Movement Labs або Movement Foundation. Також він заперечив причетність до угоди з Web3Port».
Критика та наслідки
Парех отримав контроль над 2,5% токенів та доступ до широких бонусів, згідно з меморандумом. Однак він запевнив, що не отримував оплати за свою роботу. Також відомо, що співзасновник проекту Руші Манче отримав 5% токенів MOVE для маркетингових цілей, а інша угода передбачала для нього ще 2,5% токенів.
У березні 2025 року, після публікації розслідування, з’ясувалося, що ці домовленості були навмисно приховані. У травні Coinbase оголосила про делістинг токенів MOVE через порушення стандартів, що призвело до падіння їх вартості на 84% від пікових значень у грудні 2024 року. Співзасновник Movement Labs Руші Манче раніше спростував звинувачення в інсайдерській торгівлі.