Головна Криптовалюти Спроба викрадення дочки CEO Paymium у Парижі викликала тривогу в криптоспільноті

Спроба викрадення дочки CEO Paymium у Парижі викликала тривогу в криптоспільноті

У Парижі зірвали спробу викрадення дочки та онука CEO криптобіржі Paymium

Троє чоловіків намагалися викрасти доньку й онука глави французької криптовалютної біржі Paymium П’єра Нуаза. Інцидент стався 13 травня 2025 року в 11 окрузі Парижа, коли злочинці намагалися силоміць затягнути жінку та її сина у фургон. Однак, завдяки рішучості жертви та допомозі перехожих, злочинний план було зірвано.

Про це розповідає Бізнес • Медіа

Жінка чинила опір, і в результаті їй вдалося вихопити пістолет у одного з нападників, що призвело до його обеззброєння. Після втручання очевидців злочинці втекли на автомобілі, який пізніше був знайдений покинутим. Супроводжуючий жінки чоловік отримав травми, намагаючись її захистити.

Розслідування та реакція криптоіндустрії

Поліція доставила постраждалих до лікарні, а розслідуванням інциденту займається спеціальний підрозділ правоохоронних органів Франції — Бригада з боротьби з бандитизмом. Влада вважає, що напад був спланований і пов’язаний із діяльністю сім’ї в криптосфері.

Глава польської біржі Plasbit Майкл Енгландер висловив занепокоєння з приводу даного інциденту. Він закликав представників криптоіндустрії бути більш обережними та не афішувати свою діяльність, щоб не наражати близьких на небезпеку. “Якщо ви займаєтеся криптовалютою і продовжуєте виставляти це напоказ у мережі, ви не просто дурні, ви наражаєте свою сім’ю на небезпеку”, — зауважив Енгландер.

Зростання офлайн-атак на криптовласників

Експерти зазначають, що відзначається зростання офлайн-атак на криптовласників та їхні сім’ї. У листопаді 2024 року в Лас-Вегасі підлітки викрали чоловіка і відібрали $4 млн у цифрових активах. Також у січні у Франції було викрадено співзасновника Ledger, а нещодавно — батька іншого криптобізнесмена. Подібний випадок стався і в Канаді, де CEO WonderFi був захоплений в центрі Торонто заради викупу в $1 млн.

За даними співзасновника компанії Casa Джеймсона Лоппа, з початку року зафіксовано понад 20 подібних випадків. Він підкреслює, що тенденція зростає, і власники криптоактивів не можуть почуватися в безпеці. Дослідження Кембриджського університету підтверджує, що офлайн-загрози стають дедалі різноманітнішими. Так звані “атаки з гайковим ключем” часто залишаються в тіні через страх повторних злочинів і охоплюють широкий спектр зловмисників — від організованих банд до знайомих жертви.

“Якщо ви займаєтеся криптовалютою і продовжуєте виставляти це напоказ у мережі, ви не просто дурні, ви наражаєте свою сім’ю на небезпеку” — Майкл Енгландер.