У квітні 2025 року, на тлі падінь на криптовалютних і фондових ринках, рівень попиту на біткоїн серед інституційних інвесторів, включно із суверенними фондами, залишався високим. Про це у коментарі для CNBC повідомив голова відділу стратегії Coinbase Institutional Джон Д’Агостіно.
Про це розповідає Бізнес • Медіа
Активність інституціоналів у часи ринкових коливань
Експерт зазначив, що під час ринкових потрясінь великі інституційні гравці продовжували накопичувати першу криптовалюту, розглядаючи її як надійний засіб хеджування ризиків. У той час як роздрібні інвестори скорочували свої позиції, спостерігався чистий відтік капіталу з біржових фондів, пов’язаних із біткоїном.
Причини зростання попиту на біткоїн
«Біткоїн торгується за своїми технічними характеристиками, які схожі на золото. Це дефіцитна пропозиція, незмінність і суверенна мобільність», — зазначив Д’Агостіно.
За словами експерта, саме високий попит з боку інституційних інвесторів спричинив недавній значний стрибок ціни біткоїна, який досяг рівня у 94 тисячі доларів.
Д’Агостіно назвав три основні причини зростання інтересу до першої криптовалюти серед таких структур:
- знецінення долара;
- віддалення від технологій і великих технокомпаній;
- теорія хедж-кошика.
Експерт також розповів про підготовку до можливих економічних криз, зазначивши, що біткоїн входить до короткого списку активів, які можуть використовуватися як хедж у разі знецінення долара, паніки на ринку або нестабільності.
Крім того, він порівняв простоту транспортування біткоїна із золотом, наголосивши, що переслати навіть значні суми у криптовалюті набагато зручніше і безпечніше, ніж у злитках.
Раніше повідомлялося, що фінансовий холдинг Cantor Fitzgerald готує запуск біткоїн-проекту на 3 мільярди доларів за підтримки SoftBank і Tether, що свідчить про дедалі зростаючий інтерес інституційних гравців до криптовалюти.