Главная / Маркетинг

Молочна продукція в Україні буде дорожчати - експерт

16:55 | 27.09.2016
Ян Вермеер, «Молочница», 1660
Ян Вермеер, «Молочница», 1660
Автор:

Відновлення світового ринку молока спричиняє його здорожчання

Затрати на виробництво ростуть

Починаючи з кінця липня 2016 р., в Україні спостерігається сезонне зростання ціни на молоко-сировину і така тенденція буде продовжуватись. Це пояснюється не лише традиційним скороченням обсягів молока в осінньо-зимовий період, але й збільшенням затрат на його виробництво (собівартості), яке обумовлюється зростанням цін на корми, тарифів на житлово-комунальні послуги та вартості логістичних послуг. Так, на сьогоднішній день середня базова ціна на молоко складає 4,78 грн/кг у порівнянні з 4,17 грн/кг майже три місяці тому. Така ситуація може вплинути, відповідно, і на ціни на готову молочну продукцію і найбільш чутливою категорією в цьому плані є цільномолочна продукція.

Одним із факторів впливу на ціну на внутрішньому ринку є зовнішній фактор, зокрема, відновлення світового ринку молока, що розпочалось усередині 2016-го року після тривалого (дворічного) періоду падіння цін. До того ж, подальші девальваційні очікування і, як наслідок, здорожчання імпортованих продуктів (як інгредієнтів, так і вже готових молочних продуктів), вартості упаковки, перевезень, також можуть стати причиною підвищення цін.

У той же час, завжди актуальним залишається питання ринків збуту для української молочної продукції. Ринок ЄС, зокрема, який на сьогодні офіційно відкритий для дванадцятьох вітчизняних підприємств, крім того, що надзвичайно вимогливий щодо якості, ще і перенасичений. У липні цього року Єврокомісія оголосила про запровадження нового інструменту підтримки європейських фермерів-виробників молока на період з жовтня по грудень 2016 р., а саме – фінансування добровільного скорочення виробництва молока. У таких умовах Україні дуже складно претендувати на європейський ринок; проте в будь-якому випадку українським виробникам необхідно прикладати дуже багато зусиль для покращення якості та конкурентоспроможності своєї продукції та віднайдення власних ніш.
Оксана Давидович
Виконавчий директор Молочного Комітету Європейської Бізнес Асоціацїі

З середини серпня до середини вересня закупівельна ціна на молоко екстра-класу зросла на 6%, до 6,16 грн/кг, а на молоко від господарств населення – на 2%, до 3,15 грн/кг.