14 млн. грн на підтримку історичної саги «Пам’ять сонця»

кінопроцес
14 млн. грн на підтримку історичної саги «Пам’ять сонця»

Кінокомпанія «Одеська кіноіндустрія» підписала договір з Держкіно на 14 млн. грн підтримки створення історично-пригодницького фільму «Пам’ять сонця».

Кінопроект про події XVIII століття в Північному Причорномор'ї осмислює у художньому контексті непросту тему задунайського козацтва, штурму та захвату крепости Хаджибей, та історії виникнення місто Одеса.

Режисером картини став Костянтин Коновалов (відомий по ряду документальних стрічок, і сценаріями до історичних драм "ТойХтоПройшовКрізьВогонь", "Полювання на Вервольфа", "Крути"), він же разом з Євгеном Тимошенко працювали над сценарієм стрічки. оператор-постановник картини, - Володимир Гуєвський,

Підготовчий період почався в листопаді, тоді ж проект Одеської Кіностудії було посилено потужною продюсерскою групою колег з Грузії Georgian International Films LLC, за участю номінанта на Оскар 2013 Зази Урушадзе (військова драма "Мандарини"). Зйомки картини плануються на весні в Україні, Грузії, Туреччині. 

Фільм коштуватиме творцям понад 28 млн. грн, половина з яких буде профінансована з фонду Держкіно. Спочатку проект замислювався, як пілот для міні-серіалу, перші матеріали до якого відзняли ще в 2015-16 році. Пізніше робота над проектом була призупинена, але у серпні 2018 року Держкіно схвалило допрацьований сценарій та оновлений склад знімальної групи. Прем’єра картини запланована на весну 2020 року.

Тож занурюємось у історію України у стилістиці пригодницького екшену, та...

 ДИВИМОСЬ УКРАЇНСЬКЕ!


Кращий докфільм України: "Будинок "Слово"" знову в кінотеатрах BOX&OFFICE 5 на Skrypin.ua: "Гуцулка Ксеня" з Юріем Володарським Лауреаты Оскара-2019: список победителей премии