До 100 річчя бою під Крутами: творці фільму та художник Андрій Пальваль створюють мурал у Києві

кінореліз
До 100 річчя бою під Крутами: творці фільму та художник Андрій Пальваль створюють мурал у Києві

100 років тому, 30 січня 2018 років поблизу селища Крути чотири сотні юнаків, стали проти 4-тисячного більшовицького війська. Бій тривав біля 5 годин, і завершився втратою боєздатності частин Михайда Муравьова, їх затримкою на чотири дні, що дало змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Героїчним діям юнаків, частина яких загинула, частина була страчена, попав у полон, присвячений авторський мурал художника Андрія Пальваля, що вже є третім у Києві після портрету Михайла Грушевського, та Павла Скоропадського, що висвітлює тему боротьби народу за незалежність.

«Для мене особисто події Крут — це подвиг молодих та нескорених, «Огонь запеклих не пече». Це свідома загибель за власну країну, це свідома самопожертва перед обличчям страшної червоної навали. І ще це сторічний урок нам сьогоднішнім, як треба боронити Вітчизну. Саме тому ми і вирішили розпочати малювати у грудні, щоб хоча б на мить синхронізуватися з хлопцями», — розказав Пальваль.

Мурал на вул. вулиця Велика Васильківська, 111/113 створюється за участю творців фільму КРУТИ 1918, кількох департаментів КМДА, та численних громадських організацій.

Кінопроект фільму «Крути» був підтриманий Держкіно під час Дев’ятого конкурсного відбору і отримав державне фінансування на суму 24 млн. грн. при загальному бюджеті 52 млн. Над картиною працюють режисер Олексій Шапараєв, продюсери Андрій Корнієнко, Артем Колюбаєв, Тарас Босак та сценарист Костянтин Коновалов. Головні ролі у стрічці виконали Євген Ламах, Надія Коверська, Андрій Федінчик, Олексій Тритенко, Олександр Піскунов,

З 7 лютого 2019 року історію Крут можна буде побачити на великих екранах. Тож чекаємо на історичну прем'єру, але тепер не тільки в кінозалах, но і в монументальному живопису є сенс казати «ДИВИСЬ УКРАЇНСЬКЕ!»  


Кращий докфільм України: "Будинок "Слово"" знову в кінотеатрах BOX&OFFICE 5 на Skrypin.ua: "Гуцулка Ксеня" з Юріем Володарським Лауреаты Оскара-2019: список победителей премии