Накачали на ₴1,5 млрд. Держкіно шукає спосіб захистити від піратства українське

КІНОІНДУСТРІЯ
Накачали на ₴1,5 млрд. Держкіно шукає спосіб захистити від піратства українське

Днями у Державному агентстві з питань кіно обговорили проблеми захисту фільмів від створення піратських копій та розповсюдження їх в Інтернеті.

На спеціальний семінар, що був організований спільно з Українською антипіратською асоціацією (УАПА) були запрошені режисери, продюсери, юристи та представники кіностудій аби разом знайти додаткові шляхи захисту кінострічок від відеопіратства і камкордингу - відеозапису аудіовізуального твору під час його публічної демонстрації в кінотеатрах, та інших кіновидовищних закладах.

Ініціатором обговорення виступив голова «Держкино» Пилип Іллєнко, який вважає за необхідне, на сьогоднішньому етапі розвитку українського кінематографу захистити фільми від незаконного тиражування та розповсюдження.

Про своє бачення методів захисту українського кіно розповіли Сергій Нетецький та Ігор Михайлов, заступники голови УАПА – асоціації що представляє в Україні інтереси американських мейджорів та українських кінодистрибуторів, у боротьбі з піратством у трьох напрямках: інтернет-піратство (за підрахунками асоціації, 73% піратських веб-ресурсів – це стрімінгові сайти з потоковим відео, 21% – торенти, 6% – сайти з посиланнями на піратський контент), незаконною демонстрацією фільмів у кінотеатрах, та камкордингом.

За статистикою діяльності УАПА, за неповний 2018 рік до проблемних сайтів направлено біля 2300 листів-претензій, 12 листів-попереджень направлено до кінотеатрів; до Кіберполіції направлено 30 заяв щодо інтернет-піратства і 3 заяви щодо незаконної демонстрації кінофільмів; В цьому році закрито 51 сайт (у тому числі kinoprostir.com у Рівному та onlainfilm.club у Хмельницькому), 42 сайти змінили хостинг, закрито 10 кінотеатрів; уперше затримано камкордера і розпочато кримінальне провадження за камкординг за статтею 176 КК України. Крім того, вже маємо 2 вироки судів щодо піратства;

Але проблемою за визнанням УАПА е те, що злочини у сфері інтелектуальної власності не є пріоритетними у Кіберполіції, ними займається невелика кількість співробітників; прокурори деяких регіонів взагалі не вважають піратство в інтернеті злочином і не дають згоди на реєстрацію заяв про порушення авторських прав власниками сайтів; крім того досі немає методики вирахування заподіяної шкоди, і недостатньо експертів потрібної спеціалізації, щоб провести економічну експертизу в справі про піратство;

У свою чергу заступник начальника Департамента кіберполіції України Заур Урусов, розповів як конкретно можливо вплинути на цю сферу, враховуючи невеликі ресурси департаменту, і специфіку пріоритетів в ситуації напіввійськового стану в якому ми зараз находимось… Також він, прокоментував правовий аспект захисту творів від камкордингу.

Варто відзначити, що увага до питань боротьби з піратством в Україні почала активізуватись останнім часом, і це дає надію на зміни, тому що данні поки що невтішні. Наразі, за висновками Міжнародного альянсу інтелектуальної власності, щороку українці скачують піратського контенту на 1,5 млрд. грн, що становить приблизно три річні бюджети на розвиток українського кінематографу. А Україна стала першою у списку найбільш «піратських» країн світу.

Тож маємо надію, що ситуація зміниться на краще, і можливостей у піратів стане значно менше. 

І у цьому контексті, звертаємось до глядача: "ДИВИТИСЬ УКРАЇНСЬКЕ КІНО легально, це не тільки ігнорувати воровські оборудки піратів, це ще допомагати відновлювати нашу кіноіндустрію!"

 

BOX&OFFICE 5 на Skrypin.ua: "Гуцулка Ксеня" з Юріем Володарським Лауреаты Оскара-2019: список победителей премии BOX&OFFICE 3 на Skrypin.ua: як побудувати кінозал з нуля