КІНОФЕСТ: «Кіноколо» запрошує кінокритиків до конкурсного комітету

КІНОФЕСТ: «Кіноколо» запрошує кінокритиків до конкурсного комітету

Киномитці, увага! С 26 листопада по 26 грудня триває прийом заявок від бажаючих долучистись до спільноти кинокритиків і кіножурналістів, що обирають номінантів, та лауреатів  Національної премії «Кіноколо».

Премія «Кіноколо», заснована у 2018 році у рамках кінофоруму «Київський тиждень критики»  і вручається щорічно за досягнення у сфері кінематографу.

До комітету Національної премії кінокритиків входять кінокритики та кінознавці, які є членами ФІПРЕССІ; українські кінокритики, чиї рецензії або критичні матеріали виходять в друкованій пресі, онлайн-медіа, на радіо або телебаченні; журналісти, які видають аналітичні матеріали про українське кіно в друкованій пресі, онлайн-медіа, на радіо або телебаченні.

Аби стати членом конкурсного комітету, необхідно заповнити заявку на сайті Тижня критики. При цьому можливість долучитися до комітету мають ті журналісти, котрі, щонайменше рік, пишуть про кіно та кіноіндустрію, а також отримають рекомендацію від двох діючих членів комітету. Детальна інформація на сайті Комітету Рішення виносить прийомна комісія премії.

З 2018 рр Національна Премія «Кіноколо» вручається за кращий ігровий повнометражний фільм, ігрову короткометражку, документальний фільм, кращим акторам та актрисам, і кращий дебют (нагорода у номінації «Відкриття року»).

Обрання переможців відбувається в два етапи. Спочатку комітет премії обирає номінантів серед українських фільмів, що вийшли в прокат з 1 жовтня по 30 вересня. На другому етапі серед номінантів обирають переможців у кожній групі. Нагородження відбувається в рамках церемонії відкриття Київського тижня критики.

У цьому жовтні «Кращим фільмом» було визнано стрічку «Донбас» Сергія Лозниці, який також отримав «Коло» за кращу режисуру. Кращим актором став В’ячеслав Довженко за роль у фільмі «Кіборги», а кращою акторкою – Ірма Вітовська, котра зіграла у фільмі «Брама». Відкриттям 2018 року визнали дебютний фільм Марисі Нікітюк «Коли падають дерева».

Организаторами премії виступають Союз кінокритиков України, Асоціація "Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!" та компанія "Артхаус Трафік" за підтримки Держкіно України, та Українського культурного фонду.

 Оже, кто хоче долучитись до обрання переможців "Кіноколо" - має таку можливість, щоб нам усім цікавіше було ДИВИТИСЬ УКРАЇНСЬКЕ КІНО! :)


BOX&OFFICE 5 на Skrypin.ua: "Гуцулка Ксеня" з Юріем Володарським Лауреаты Оскара-2019: список победителей премии BOX&OFFICE 3 на Skrypin.ua: як побудувати кінозал з нуля