КІНОФЕСТ: «Гірська жінка»-премія Європарламенту, «Донбас»-Гран-прі у Севільї, «Дерева…»- призери у Македонії

КІНОФЕСТ: «Гірська жінка»-премія Європарламенту, «Донбас»-Гран-прі у Севільї, «Дерева…»- призери у Македонії

Продовжуємо обзор кінофест перемог листопада українських кіномитців.

Феміністично-екологічна трагікомедія Бенедикта Ерлінгссона «Гірська жінка: на війні» отримала премію Європарламенту LUX Prize 2018. За перемогу у конкурсі наша «жінка» боролася ще з двома фіналістами – «Стікс» австрійця Вольфганга Фішера та «Зворотній бік усього» Міли Турайліч з Сербії. Президент Європарламенту Антоніо Таяні зізнався, що обрати переможця цього року було дуже складно: «Фіналісти дуже різноманітні щодо їхніх жанрів і тем, але у всіх них є дещо спільне: провідні персонажі - це жінки: рішучі, сильні і здатні змінювати світ навколо себе». Тож тепер стрічка, створена у копродукції України, Ісландії, Франції буде перекладена усіма офіційними мовами Євросоюзу, та вирушить у світове «прокатне турне».

«Темна еротична казка» Марисі Некитюк «Коли падають дерева», яку зараз презентують у Лондоні та Празі, отримала приз за кращу режисуру в Скопьє (Македонія) на Cinedays Film Festival. Вітаємо продюсерів  Igor SavychenkoDarko Basheski акторів, та усю знімальну группу, - це прекрасна новина для дебютної стрічки молодої режисерки, впевнені, не остання…

Ну і на 15-му Міжнародному кінофестивалі в Севільї, гран-прі у військової трагікомедії «Донбас» Сергія Лозниці. В конкурсі взяло участь 19 стрічок режисерів з усього світу, в тому числі призерів Канн, та оскаровських лауреатів.

13 новел Лозниці про життя на окупованому Донбасі були презентовані і отримали приз за режисуру програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю. Картина створена в копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії за підтримкою Держкино, Український продюсер Денис Іванов, дистрибутор кінокомпанія «Артхаус Трафік».

Чекаємо на нові перемоги наших кінематографістів, ну і.. ВСІМ ДИВИТИСЬ УКРАЇНСЬКЕ КІНО!