Главная / Медиа-бизнес

Кіноказка «Джура Королевич» що пов'язана з компанією «Євромедіа» все ж таки отримала 100% фінансування Держкіно

24.12.2018
кіноіндустрія
Кіноказка «Джура Королевич» що пов'язана з компанією «Євромедіа» все ж таки отримала 100% фінансування Держкіно

Днями Держкіно України уклало договір на виробництво  фільму-казки «Джура Королевич» - сучасного фентезі з життя лицарів стародавнього королівства Русинів.

Переможці пітчингів Держкіно, що витворюють кінопродукцію для юнацької аудиторії зазвичай отримують стовідсоткове держфінансування виробництва, тем більше, що бюджет в 28,3 млн грн відносно невеликий для костюмованого історичного кіно.

Однак увагу кіноспільноти привертає той факт, що компанія-виробник, яка отримала фінансування - «Євромедіа Фільм 2», безпосередньо пов’язана з ТОВ «Євромедіа компані» (засновник і власник 99% уставного капіталу) яка отримав в 2013 рр 18 млн грн на аналогично дитячий проект «Казка старого мельника», картину так і не здала.

Більше того, в проектах компанії що перемогли на 8-му Пітчингу Держкіно «Операція Карпатський капкан», і «Джура-Королевич» вже заявлено про зміну режисерів, і продюсерскої команди. Замість продюсера Павла Грицака, (що презентував на Пітчингу обидві картини, і на питання про «сдачу Казкі» відповів, що картина в постпродакшені і до 15 березня 2016рр вийде), сьогодні «Джуру» продюсують Олег ЩербинаЮлия Чернявская з "Фреш продакшн", а замість Віктора Придувалова, що заявлений як режисер стрічки у 2016 рр, сьогодні режисером є Антон Гойда.

Показово, що у квітні 2016, коли Експертна комісія з питань кінематографії підтримала зміну продакшенів, з ціллю розподілу між державним фінпотоком на картини і фінансуванням господарської діяльності компанії  П. Іллєнко зауважив, «що державна підтримка кінопроектів «Джура Королевич» та «Операція “Карпатський капкан”» знаходиться у прямій залежності від якісного та вчасного завершення виробництва фільму «Казка старого мельника», оскільки 99-відсотковим власником компанії ТОВ «Євромедіа Фільм 2» є ТОВ «Євромедіа компані» – виробник фільму «Казка старого мельника».

У відповідь на питання журналістів вже у 2018: «Що зі «Старим мельніком»? Голова Держкіно відповів, що виробникам надіслана «претензія» щодо звітності, і якщо ситуація не виправиться, то «Держкіно» готово подавати до суду на «Євромедіа».

Однак замість зданої картини, або офіційної заяви про початок судових претензій до материнської компанії, ми бачимо підписання з її «дочкою» угоди на 100 відсоткове фінансування картини із новою творчою групою.

Впевнені, що з правової точки зору всі необхідні процедури «Держкіно» дотримані. Однак ситуація в якої компанія, що займає 4 місце в п’ятірці лідерів Держфінансування 2016рр, з 3-мя проектами на суму 64 млн грн. і виглядає, вочевидь проблемною, по суті продовжує отримувати фінансування, да ще з виглядом що все гаразд… Така ситуація не може не викликати питання…

Щодо самої казки, то  експерти комісії Держкіно стверджують, що сценарій Сергія Ухачевського досить цікавий, та й договір на створення «Джури Королевича» вже укладено. Тож лишається сподіватися, що стрічку не спіткатиме доля «Казки старого мельника» і восени 2020 року наші дітлахи побачать героїчно-історичну фентезі Антона Гойди.

Чекаємо на розвиток кіноісторії і ДИВИМОСЬ УКРАЇНСЬКЕ!

Саша Кірсанова
Анна Горпинич
для ММ


Фестивальні випробовування маріупольської «Театральної брами» К "роттердамской" цене угля претензий нет, обвинение касается только расходов на транспортировку: НАБУ разъяснило позицию по делу "Роттердам +" Коломойський отримав необхідний для статусу олігарха елемент, – Бондаренко