Главная / Медиа-бизнес

КІНОПОЛІТИКА: 12 млн грн. на «Еврімаж» та Раду Кіно візьмуть з бюджетної програми держпідтримки кіновиробництва

23.11.2018
КІНОПОЛІТИКА: 12 млн грн. на «Еврімаж» та Раду Кіно візьмуть з бюджетної програми держпідтримки кіновиробництва

В рамках круглого столу: «Яке кіно потрібне українському глядачеві?», що відбулася у кінотеатрі «Жовтень», голова Держкино Philip Illienko заспокоїв кіноспільноту заявою про те, що гроші на покриття внєска України в «Еврімаж» (4.5 млн грн), та бюджет Ради Підтримки кінематографії (7.3 млн грн) будуть взяти з 508,3 млн. бюджетної програми 1806030 «Державна підтримка кінематографії»

На жаль, депутати не підтримали додаткове збільшення бюджету на промокомпанії, фестивалі та інші напрямки промоушину необхідні для успішного прокату картин. Кошти не це також будуть взяті з затвердженої програми, при цьому власне на фінансування нових проектів-переможців пітчингу піде близько 150 млн грн, а на завершення стрічок, що вже були запущені в виробництво передбачено 140 млн грн. 

На зустрічі також було презентовано огляд «Стан розвитку кінематографа в Україні у 2014-2018 роках», від Держкино, та аналітичні дані компанії «MRM» (Артем Вакалюк) щодо прокату національних фільмів на локальних ринках європейських країн.

Також цікавім було питання промокомпаній стрічок. Голова Держкіно зазначив, що відрегулювати недостатню увагу продюсерів щодо рекламного та маркетингового просування картин можливо, «лише одним способом – перестати давати цим людям державні гроші на кіно. Я не бачу сенсу давати гроші на мейнстрімне прокатне кіно людям, які вже не раз провалили свої промокампанії...»

Слід доповнити, що в держпрограммі підтримкі на промо передбачено аж.. 250 тис грн (для порівняння: тільки дістрібуційна промо-компанія однієї стрічки "Бобот – енергія всесвіту" коштувала біля 1 млн. грн).

Зустріч, як зазвичай, була емоційною і бурхливою. І поки кіномитці обговорюють в ФБ, її деталі, ми просто наполегливо рекомендуємо... ВСІМ ДИВИТИСЬ УКРАЇНСЬКЕ КІНО!

28 февраля состоится практикум «Управление финансами для собственников бизнеса» от компании «Бизнес-Конструктор» Эффективными управленцами не рождаются: 5 февраля стартует двухмесячная программа подготовки исполнительного директора Фестивальні випробовування маріупольської «Театральної брами»