Главная / Медиа-бизнес

Театральна ревізія: сезон 2018-2019

12.08.2019
театральна риболовля
Театральна ревізія: сезон 2018-2019
театральний оглядач, автор та ведучий інтернет-блогу "Театральна риболовля"

Серпень – місяць, коли мало помалу театри країни починають виходити зі свого стану канікул та відпочинку, і одни за одним відкривають сезон.

Щоб зрозуміти очікування від майбутнього, варто подивитися на здобутки минулого.

В театральному сезоні 2018/2019 Україна отримала більше 260 прем’єр з 31 міста країни (інформація динамічна, та може уточнюватися новими театральними подробицями).

Більша половина прем’єр приходяться на театральну столицю, Київ – 140 вистав. Воно і зрозуміло – такої концентрації театрів не має жодне інше місто країни. Щоправда, точної цифри щодо працюючих театрів не знайти.

Всі інші міста в рази менші – з лідерів другої позиції – Львів (17), Одеса (16), Харків (10). 

На ланці до десятку розмістилися Коломия (7), Рівне, Івано-Франківськ, Миколаїв, Чернівці та Чернігів (всі по 6), Дніпро (5). Решта – від чотирьох і до однієї.

Наявність в ТОР-5 за кількістю вистав 60-тисячної за населенням Коломиї говорить про те, що історично не самі театральні міста за бажання можуть змінювати уявлення про творчий потенціал міста.

Пікове навантаження на випуск нових вистав за часом припадає на березень (49) – театри таким чином святкують Всесвітній день театру. Самого лише 27 березня зіграли прем’єри 11 вистав (!).

Другий піковий місяць – травень (35) – час, коли сезон добігає до завершення. Окрім професійних театрів із завершенням весни суттєво жвавішають студійці та аматорські колективи, таким чином звітуючи про свою здійснену роботу.

Дані про минулорічне літо найнижчі за сезон – усього 4 серпневі прем’єри.

Серпень 2019-го обіцяє бути плюс-мінус аналогічним – на сьогодні відомо про заявлені 5 прем’єр. Найранішня – 2 серпня – «Кайдаші 2.0.» від «Дикого Театру», яку зіграють в будинку культури черкаського селища Сорокотяга.

Найнепердбачуваніша – безжальне пророцтво Орвелла «1984» в Театрі на Подолі 21 серпня.

І літній залп прем’єр від Київського театру «Актор». 

Прем’єрною іронічної фантазії «Качур. Контрабас» 19 серпня сезон відкривають, згодом жінки «Мегери» у чоловічому виконанні 21 серпня, і жіночонаселена вистава «Drama Queens» 22 серпня. 

Отримане театром звання «академічного» забов’язує до підвищення і кількісних показників і, є сподівання, якісних.

Така прем’єрна картина розгортається протягом серпня. Але вже сьогодні відомі заявлені назви наступних 75 прем’єр нового театрального сезону 2019/2020.

Але то вже зовсім інша розповідь...


28 февраля состоится практикум «Управление финансами для собственников бизнеса» от компании «Бизнес-Конструктор» Эффективными управленцами не рождаются: 5 февраля стартует двухмесячная программа подготовки исполнительного директора Фестивальні випробовування маріупольської «Театральної брами»