Главная / Медиа-бизнес

Влада, Ау! Кінотеатр «Київ» під загрозою закриття?

27.12.2018
кінополітика
Влада, Ау! Кінотеатр «Київ» під загрозою закриття?

За повідомленням голови Держкіно з посиланням на зустріч з директоркою ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр Київ» Вілією Бондаренко, черговий кінотеатр столиці опинився під загрозою закриття.

Комплекс кінотеатру знаходиться у комунальній власності і 4 січня 2019 року стікає строк оренди приміщення. Однак, за словами пані Бондаренко, договір оренди з «Києвом» міська влада поки що не продовжила, і про подальші плани щодо комплексу не повідомила.

Враховуючи раптове для кіноспільноти закриття два місяці тому двох найстаріших кінотеатрів столиці «Україна» та «Кінопанорама», ситуація коли не зрозуміло, що буде з кінотеатром "Київ" вже за тиждень, прямо під час різдвяних свят, - не може не викликати занепокоєння.


На протязі двох десятиліть кінотеатр Київ був одним з небагатьох столичних муніципальних закладів де відбувались кіноподії державного масштабу, від численних фестивалів, днів кіно європейських та інших країн, до проведення МКФ «Молодість» - одного з найавторитетніших фестивалів Країни. Тому реакція кіноманів на ситуацію вкрай болюча:

Катерина Коша: «СПАСИТЕ НАМ ЭТОТ КИНОТЕАТР, ПОЖАЛУЙСТА!!! Только я в него хожу несколько раз в месяц! У них очень интересные проекты - и о художниках, и "британский театр в кино" и фестивали!!! - билеты не возьмешь - всегда полный зал на эти фильмы!!! Как же так???».

Марина Русанова: «А як можна було віддати Кінопанораму???!!!! В центрі міста? де можна було подивитись гарне європейське кіно. І от вже взялись за Київ ? Це сумно до сліз!»

Александра Коваль: «Ходимо в "Київ" сім'єю і з друзями вже багато років. Там особливе кіно. І атмосферно. В основному завдяки місцю і будівлі. Так скоро не залишиться в Києві кінотеатрів "з обличчям".


На своїй ФБ сторінці голова Держкино Пилип Іллєнко повідомив, що готує «звернення до Міського Голови Києва пана Віталія Кличка з проханням особисто розібратися в ситуації та сприяти продовженню роботи кінотеатру «Київ», який відіграє вагому роль в культурному житті столиці та всієї України».


Сподіваємось, що спільними зусиллями кінотеатр «Київ», вдасться зберегти – як дійсно «Культурний кіноцентр» і він залишиться на арт-мапі Києва, а в нас з збережеться можливість ДИВИТИСЬ УКРАЇНСЬКЕ і не тільки у чудовій кінолокації.Фестивальні випробовування маріупольської «Театральної брами» К "роттердамской" цене угля претензий нет, обвинение касается только расходов на транспортировку: НАБУ разъяснило позицию по делу "Роттердам +" Коломойський отримав необхідний для статусу олігарха елемент, – Бондаренко