Главная / Обзор СМИ

AGM акумулятори: перелік переваг і особливості вибору

12:27 | 30.08.2023
AGM акумулятори: перелік переваг і особливості вибору

У період із жовтня до березня 2022 року люди в Україні дізналися, що таке блекаут. Регулярні перебої з електропостачанням негативно впливали як на побут, так і економічну діяльність. Активний пошук ефективних альтернативних джерел живлення призвів до зростання попиту на генератори, акумулятори (АКБ), павербанки. Якщо аналізувати асортимент подібного обладнання, можна виділити AGM-акумулятори. Розглянемо, які важливі переваги мають такі пристрої та на що потрібно звертати увагу під час вибору.

Що таке акумулятори AGM: особливості й переваги

Абревіатурою AGM називають акумуляторну батарею кислотно-свинцевого типу, що виготовляється за технологією Absorbent Glass Mat. Обладнання характеризується наявністю абсорбованого у скловолоконні електроліту. Це забезпечує відмінну герметичність акумулятора. Що стосується технології AGM, її розробили та впровадили інженери компанії Gates Industrial Corporation (США) у 70-х роках минулого століття.

Перш за все сучасні моделі використовуються для забезпечення роботи легкових автомобілів. Також АКБ AGM застосовуються як альтернативні джерела живлення для заряджання електротранспорту: самокатів, гіробордів, електровелосипедів, моноколіс. Обладнання забезпечує роботу станцій стільникового зв’язку, медичного обладнання, навігаційних систем, безперебійних джерел живлення у випадку відсутності електропостачання.

Серед переваг акумуляторів AGM можна виділити:

  1. Герметичний корпус із клапанним регулюванням. Перешкоджає витіканню електроліту з пристрою.
  2. Зручне використання. Оскільки акумуляторні батареї AGM є герметичними, їх можна встановлювати в будь-якому положенні.
  3. Великий запас циклічного ресурсу. Пристрої, запропоновані надійними виробниками, працюють протягом максимум 800 циклів повного заряду.
  4. Низький показник саморозряду. Щомісяця саморозряд AGM не перевищує 3%, що дозволяє зберегти робочий ресурс АКБ.
  5. Стійкість до низької якості зарядної напруги. Завдяки цій особливості акумулятор AGM можна використовувати разом із безперебійниками.
  6. Захист від процесів корозії й сульфатації. Ця особливість дозволяє зберегти експлуатаційний ресурс.

Також слід зазначити, що акумуляторні батареї кислотно-свинцевого типу підлягають вторинній переробці.

Які характеристики враховувати під час вибору

Вибираючи акумулятор AGM для автомобіля або іншої техніки, необхідно віддавати перевагу моделям від відомих виробників. Серед перевірених брендів АКБ виділимо:

  • Bosch;
  • Varta;
  • Exide;
  • Kraissman тощо.

До важливих технічних характеристик можна віднести вольтаж, місткість, показник пускового струму, тип клем та особливості їх розташування. Також слід звернути увагу на тип виконання корпусу. Наприклад, більшість акумуляторів AGM для авто мають корпус європейського типу, хоча на ринку можна знайти моделі пристроїв із корпусом азійського типу.

Використовуючи будь-яку АКБ AGM, обов’язково дотримуйтесь правил, прописаних в інструкції від виробника.