Главная / Обзор СМИ

Чим відрізняється гіроскутер від гіроборда

22:31 | 27.04.2023
Чим відрізняється гіроскутер від гіроборда

Двоколісні засоби пересування — це не тільки велосипед, самокат. Сьогодні виробники пропонують до уваги й іншу, більш модну, економічну та екологічну продукцію, серед якої гіроскутери, гіроборди.

Що це за пристрої, які у них переваги та недоліки, у чому їх відмінності між собою — читайте далі.

Що таке гіроскутер

Портативний пристрій має вигляд дошки на колесах, оснащеної по центру телескопічною ручкою. Важіль дозволяє розвертати засіб пересування у потрібний бік. Щоб почати рухатися на гіроскутері, вагу тіла потрібно перенести в потрібному напрямку.

До складу гіроскутера також входять акумулятор, електромотор, гігроскопічні датчики, пристрій для обробки інформації, яка надходить із цих датчиків. Усі вони заховані в корпусі-платформі.

Діаметр коліс гіроскутера варіюється від 6,7 до 19 дюймів. Від розміру залежать показники прохідності засобу. Відстань, яку можна долати на одному заряді, становить до 38 км. Двоколісним транспортом можна керувати дистанційно. Для цього потрібно встановити відповідний додаток.

Що таке гіроборд

Цей засіб пересування також складається з дошки з колесами. Як правило, розмір платформи дещо менший. Важіль керування в ньому відсутній. Живиться він також від електромережі, але одного заряду може вистачити, залежно від моделі, на 10–30 км шляху або 60–240 хвилин поїздки.

Керуючи гіробордом, не потрібно прикладати багато зусиль. Дії користувача такі ж, як і під час використання гіроскутера: невеликий нахил тіла вперед/назад і перенесення ваги на певну ногу. Якщо вам до вподоби саме цей засіб пересування, перш ніж купити гіроборд, визначтеся з діаметром коліс. Він може бути від 6,5 до 10,5 дюйма. Від показника залежить тип поверхні, яким можна пересуватися на гіроборді, та максимальна вага користувача.

Основні відмінності гіроборда від гіроскутера

Дехто вважає, що це — різні назви одного й того ж засобу пересування. Насправді, як видно з описів, вони відмінні:

  1. Гіроскутер має телескопічний важіль, тоді як у гіроборда він відсутній. Його довжина регулюється відповідно до зросту райдера.
  2. Гіроскутер має більш потужний мотор (показник може сягати до 2700 W), тоді як у гіроборда він не перевищує 1000 W. Від потужності залежить швидкість пересування електричного засобу.
  3. Швидкість гіроборда не перевищує 10 км/год, а гіроскутер може рухатися зі швидкістю 18–22 км/год.
  4. Навіть просунуті моделі гіробордів мають колеса з меншим діаметром. Але показника в 10 дюймів достатньо, щоб проїхати на ньому по траві, калюжі, гравію, подолати бордюр і навіть невелику гірку.

Щоб зберігати гіроскутер вдома потрібне місце в коридорі або на балконі. Ознайомитися більш детально з можливостями електричних засобів пересування можна в магазині Алло у Дніпрі. Але попередньо визначтеся, який з варіантів для вас зручніший. Адже гіроборд можна ставити під столом або на поличці.