Главная / Обзор СМИ

Імпорт електроенергії з Білорусі погіршить відносини України з Литвою

13:06 | 10.11.2019
Імпорт електроенергії з Білорусі погіршить відносини України з Литвою
Імпорт електроенергії з Білорусі погіршить наші стосунки з Литвою, яка була проти будівництва АЕС в цій країні через екологічні проблеми. Про це заявив народний депутат України Володимир Ар’єв.
«Імпорт електроенергії, зокрема, і з Білорусі в майбутньому може погіршити відносини наші з Литвою. Адже Литва категорично проти виступала будівництва атомної електростанції в Білорусі через те, що вона може екологічно загрожувати Литовській Республіці. І в даному разі купувати тоді в таких випадках, в таких умовах електроенергію – це псувати відносини з тими, хто завжди нас підтримував. Я вважаю, це дуже недалекоглядно», - сказав Ар’єв.
Депутат повідомив, що виступає за скасування «поправки Геруса», яка дозволила імпорт електроенергії з Росії/Білорусі, зазначивши, що на цьому заробляє бізнесмен Ігор Коломойський.
«Поправка Геруса, яка була зроблена, і я зараз, до речі, є один із співавторів законопроєкту про її скасування, вона відкриває можливості заробляти Коломойському», - сказав Ар’єв.
Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії", в який глава енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював правку - дозволити закуповувати українським споживачами імпортну електроенергію за двосторонніми договорами. За словами Геруса, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі. Проте з 1 жовтня почалася поставка електроенергії з Росії в режимі імпорту. За даними джерела на ринку, імпорт здійснюється компанією «Юнайтед Енерджі», яку пов'язують з Ігорем Коломойським. На початку листопада імпорт електроенергії з РФ збільшився в порівнянні з жовтнем в 3 рази - до 12 млн кВт-год / добу.