Главная / Обзор СМИ

Імпорт електроенергії з РФ знищить вітчизняну генерацію, — Плачков

13:39 | 14.10.2019
Імпорт електроенергії з РФ знищить вітчизняну генерацію, — Плачков
Відновлення імпорту електроенергії з Росії призведе до зупинки третини ТЕС та кризи в атомній енергетиці. Про це написав Голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї, колишній міністр палива та енергетики Іван Плачков в своїй колонці, оцінюючи наслідки імпорту електроенергії з РФ.

«Третій результат — занепад українських ТЕС і глибока криза атомної енергетики. Найстрашніше для будь-якої енергосистеми — розбалансованість. Балансувати енергосистему можна, коли вона має достатньо маневрених потужностей. При імпорті з Росії майже 14 млн кВт-годин теплової генерації України, яка забезпечує балансування, будуть витіснені з ринку. Це загрожує повною зупинкою третини теплових енергоблоків країни», — написав Плачков.
На його думку, російський імпорт також негативно вплине на вітчизняну атомну генерацію і призведе до його значного скорочення.

«Російський імпорт йде рівним графіком, тому він не тільки знищить українські ТЕС, але й обов'язково негативно позначиться на атомній генерації. Скорочення виробництва атомної електроенергії може бути значним. Український атом буде витіснений російським і білоруським. За останні 15 років там побудовано 10 нових енергоблоків загальною потужністю понад 10,6 ГВт. В Україні – жодного», — пояснив Плачков.

Нагадаємо, раніше народний депутат України, перший заступник комітету з питань енергетики та ЖКП Олексій Кучеренко заявив, що запускати Росію на наш енергоринок, відсуваючи «Енергоатом» та наші теплові станції, дуже небезпечно, оскільки вона може його знищити, і це ставить під загрозу енергонезалежність України.
Теги: Плачков