Главная / Обзор СМИ

Кілька корисних порад для ефективного управління логістикою

15:53 | 28.03.2020
Кілька корисних порад для ефективного управління логістикою

Чим більше кроків у вашому логістичному плані, тим продуктивніше повинен бути весь ваш процес. Якщо кілька різних матеріалів необхідно доставляти в певне місце в різний час, ваша система управління логістикою повинна бути не тільки ефективною, але і здатної швидко реагувати на виникаючі проблеми. Чим більше будуть обсяги робіт, тим складніше їх буде контролювати, і тим підготовлених повинен бути бізнес. Щоб допомогти ланцюжку поставок працювати якомога більш гладко, ось кілька практичних порад щодо її ефективного управління.Займіться складанням плану по налагодженню процесів логістики

Ефективне управління логістикою лежить в грамотному підході до її планування. І нехай надійний план не охопить абсолютно всі, він буде зводити до мінімуму можливі ризики і загрози.Хороший менеджер з логістики обов'язково планує все заздалегідь, щоб усунути будь-які затримки в ланцюжку поставок.

Продумайте план дій для надзвичайних ситуацій

Незалежно від того, наскільки надійна ваша логістика в системі управління, підготуватися до всього просто неможливо. Тому потрібно розуміти, що робота не закінчується після того, як був складений план по логістиці, оскільки ланцюжок поставок включає в себе досить велику кількість проміжних пунктів, кожен з яких може таїти в собі небезпеку і непередбачені неприємності.

Щоб зробити логістику максимально ефективною, необхідно закладати непередбачені витрати для кожного елемента логістичного плану. Також потрібно розуміти, коли краще дотримуватися початкового плану, а коли - перемикатися на запасний.

Віддайте перевагу автоматизації всього

В епоху цифрових технологій налагодження процесів логістики стає максимально простим і комфортним процесом. Існує відразу кілька способів для цього, включаючи:

  • відстеження поставок;
  • моніторинг процесів.

Спеціально розроблені системи виключають необхідність планування ланцюжка поставок, надаючи необроблені дані без помилок. Забезпечення інформованості бізнесу за допомогою програмного забезпечення досягається грамотним управлінням автопарком і запасами. Це дозволяє вдосконалити процеси з урахуванням факторів, які найбільше впливають на вашу прибуток.

Вчіться на своїх помилках

Залежно від розміру компанії, погане управління логістикою може коштувати їй до сотень тисяч доларів в рік. Можливо, найважливіше, що ви можете зробити при оптимізації ланцюжка поставок, - це вчитися на своїх помилках.

Регулярно збирайтеся разом з командою і відкрито обговорюйте помилки, які ви зробили в минулому. Не забувайте зосереджуватися на тому, які системи ви збираєтеся встановити, щоб вони більше не повторювалися.
Пам'ятайте про ці радах, і ваші ланцюжки поставок будуть максимально ефективними, допомагаючи компанії економити чималі суми витрат.