Главная / Обзор СМИ

Нові можливості адитивного виробництва: кому допоможе 3D-друк

09:00 | 24.01.2020
Лінія 3D-друку HP Jet Fusion 5210
Лінія 3D-друку HP Jet Fusion 5210
Ідеальний продукт не створюють одразу. Виробники завжди допрацьовують форму деталей і корпусу виробів. Щоб відлити їх із пластику, потрібна пресформа. Її створення забирає місяці й коштує десятки тисяч доларів, і ці інвестиції не окупляться, якщо йдеться про виробництво прототипу або лише кількох сотень виробів. 3D-друк розв’язує цю проблему просто, швидко й дешево.

З литтям пластику українська Infomir стикається понад 20 років: компанія випускає IPTV-/OTT-приставки MAG, електролічильники Matrix AMM, LED-світильники Jooby й бездротові підсилювачі звуку Whooshi. Лиття окупається у разі серійного виробництва, а от для випуску унікальних деталей підходить лише 3D-друк.
Лінія 3D-друку HP Jet Fusion 5210

Тому компанія Infomir першою в Україні й усій Східній Європі придбала лінію 3D-друку HP Jet Fusion 5210. За її допомогою компанія запустить виробництво розумних давачів руху й накладок на прилади обліку води.  

Компанія готова співпрацювати з малим і середнім бізнесом і друкувати для нього прототипи та функціональні вироби. Треба лише зробити 3D-модель — і виробництво можна запускати. Це заощадить українським стартапам місяці: цикл друку триває години, водночас на створення й довершення форм для лиття йде до 120 днів. Фахівці Infomir розповідають про технологію та розраховують вартість замовлення на офіційній сторінці проєкту.


Як працює HP Jet Fusion 5210?

HP 5210 побудований на унікальній технології Multi Jet Fusion, завдяки якій надруковані деталі майже не поступаються якістю литим. В робочій області розміром 38 × 28,4 × 38 см виріб шар за шаром сплавляють із порошкового полімеру під дією сполучного матеріалу й джерела тепла. Усі залишки матеріалу в робочій камері після циклу друку придатні для повторного використання, тож виробництво є майже безвідходним.  

Для друку Infomir використовує фірмові термопласти HP на основі поліаміду (нейлону). Матеріал довговічний і стійкий до впливу ультрафіолету й хімічних речовин. Надруковані з нейлону, навіть тонкі вироби будуть міцними.

На принтері HP Jet Fusion 5210 можна друкувати жорсткі й гнучкі конструкції.

HP Jet Fusion 5210 легко порається із завданнями одиничного і серійного виробництва: обмежень щодо мінімальної партії немає — система здатна друкувати від однієї до кількох тисяч деталей. Причому працювати вона може цілодобово. Оператор може відстежувати її роботу в реальному часі й вносити корективи, якщо треба. Ще одна перевага цієї технології — висока точність друку. Вироби одразу готові до експлуатації та не потребують фінішного оброблення. 

Як Infomir використовує нову лінію 3D-друку? 

Цей 3D-принтер дає змогу друкувати унікальні деталі малими партіями. Візьмімо, наприклад, розумні накладки на прилади обліку води. Це один із напрямів проєкту Jooby Smart City, що охоплює розумне освітлення, давачі руху та прилади обліку для інфраструктури розумного міста.

Розумна накладка на водомір виробництва Infomir

Накладки на водоміри зчитують кількість спожитої води та передають її до централізованої системи обліку. З ними показники кожного приладу не доведеться знімати вручну — так постачальники заощаджують на зніманні даних і мають змогу оперативно виявляти протікання. 

В Україні використовують сотні моделей лічильників води. І до кожної потрібна накладка певної форми. Окупити витрати на пресформу не вийде, адже клієнти замовляють не більш як 100–200 накладок. Раніше ніхто не міг впоратися з цією проблемою, але зараз Infomir здатен запропонувати клієнтам адекватні ціни й строки виробництва. 

Павло Мараховський, керівник проєкту Jooby Smart City

Накладки на водоміри — зручне й економічне рішення для постачальників води. Замінити аналогові водоміри на розумні лічильники в усьому будинку одразу надто дорого. Кількасот накладок коштуватимуть значно дешевше. 

Раніше за таке ніхто не брався. Класичний підхід — лиття у пресформах — не працюватиме, коли йдеться про кількадесят або кількасот деталей. Але цю проблему розв'язує 3D-друк. Ми зможемо створювати унікальні корпуси накладок малими партіями за ціною, близькою до серійної. 

Окрім накладок, Infomir планує друкувати корпуси і для давачів руху, які встановлюють на опорах розумних вуличних LED-світильників. Давачі реагують на рух, а відтак передають цю інформацію сусіднім приладам. Як наслідок, світильники горять яскравіше, коли до них наближається пішохід або автомобіль.

Давач руху Jooby

 Створюючи свої продукти, фахівці Infomir дбають не лише про їхню економічність, але й про екологічність. Наприклад, розумне освітлення Jooby допомагає зменшити рівень світлового забруднення та скоротити до мінімуму вплив штучного світла на біоритми людини та тварин. 

Опанувавши унікальну лінію 3D-друку, Infomir сприяє технологічному розвитку України. HP Jet Fusion 5210 допоможе виготовляти корпуси для давачів руху й накладок на прилади обліку. Вітчизняним компаніям більше не доведеться замовляти 3D-друк за кордоном: тепер і в нашій країні нова технологія зможе потіснити класичне лиття.