Главная / Обзор СМИ

Освіта в Польщі: скільки це коштує та хто може навчатись безкоштовно?

14:49 | 15.02.2021
Освіта в Польщі: скільки це коштує та хто може навчатись безкоштовно?

Перед тим, як обирати навчальний заклад, абітурієнти разом з батькам вирішують важливе питання: залишатися в Україні чи їхати отримувати освіту за кордоном? З кожним роком все більше молоді обирають ліцеї, коледжі та університети інших країн – Польщі, Німеччини, Чехії, Італії, Канади та ін. Освіта в Польщі для українців – реальний шанс отримати якісну теоретичну та практичну підготовку і в результаті влаштуватися на престижну роботу в ЄС або будь-якій іншій країні світу. Тож якщо ви мрієте про якісну освіту, цікаві стажування, безліч нових знайомств, подорожі, тоді варто їхати за кордон. Скільки буде коштувати така освіта? Дізнатися про всі актуальні ціни ви можете у співробітників Проекту Освіта Без Кордонів. Ми ж зорієнтуємо вас з середньою вартістю навчання та розповімо, хто та як може отримати безкоштовну освіту за кордоном.

Вартість середньої та вищої освіти в Польщі для українців

Зупинимося на цінах, які ставлять польські технікуми, ліцеї та університети для українців. Розповімо й про інші види витрат молоді за кордоном.

Технікуми та ліцеї

Можливо для вас буде несподіваним той факт, що середню освіту в цій країні можуть безкоштовно отримати не лише поляки, а й українці! Вчитися у багатьох ліцеях та технікумах Польщі можна безкоштовно, і це великий плюс. Як же вступити на таке навчання? Традиційним способом: потрібно подати до обраного навчального закладу пакет документів. Вступних іспитів здавати не потрібно. Максимум, про що можуть попросити – пройти співбесіду на знання польської мови.

Хоч навчання й буде безкоштовним, але у молоді все одно буде ряд витрат на:

 • харчування;
 • проживання (зазвичай це оплата кімнати у гуртожитку);
 • проїзд;
 • медичну страховку;
 • мобільний зв'язок;
 • розваги;
 • канцтовари та ін.

Орієнтуйтеся, що ціни в Польщі не набагато вищі, ніж в Україні. Наприклад, на проживання у гуртожитку та харчування буде йти близько 450 PLN/міс.

ВНЗ

Скільки коштує навчання на факультетах Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні? Які ціни у Краківському економічному університеті? А як щодо цін у Варшавській політехніці? Питання про ціни – одне з найбільш актуальних. Що ж, спочатку зорієнтуємо із загальною ситуацією. Так, середня вартість освіти за кордоном – 1,5 тис. євро на рік, в той час як навчання на найбільш популярних напрямках (наприклад, економіка, архітектура) – близько 2-3 тис. євро на рік. Якщо ж вас цікавлять більш конкретні ціни на різні спеціальності, рекомендуємо звернутися на Проект Освіта Без Кордонів.

У студентів також буде ряд додаткових витрат – на проживання та харчування, страховку, розваги, транспортні витрати, подорожі та ін. Наприклад, за проживання студенти в середньому платять біля 500 PLN/міс і вище, за харчування – від 300 до 500 PLN/міс.

Як можна отримати безкоштовну освіту за кордоном?

Для багатьох українців безкоштовна освіта за кордоном – реальний шанс змінити своє майбутнє та побачити світ. Хоч вища освіта в Польщі для українців і є платною, можна спробувати свої сили та взяти участь у стипендіальних програмах та конкурсах від провідних ВНЗ країни, щоб потрапити на безкоштовне навчання. Значну перевагу при вступі має молодь з картою поляка: успішно склавши вступні екзамени, така молодь може вчитися безкоштовно. І навіть у разі неуспішної здачі іспитів може отримати суттєву знижку. Що ж стосується молоді, яка не має карти поляка, то варто одразу звернути увагу на різні стипендіальні програми, гранти та інші цікаві пропозиції.

Стипендіальні програми, гранти, що діють у Польщі:

 • Teraz Wrocław;
 • Erasmus+;
 • Gaude Polonia;
 • Стипендіальна програма ім. Кіркланда;
 • Стипендіальна програма ім. Банаха;
 • Стипендіальна програма ім. Скубішевського;
 • Study Tours to Poland.

Двері у закордонні університети відкриті для всіх!