Главная / Обзор СМИ

Поки НАБУ займається «Роттердам+», Коломойський заробляє на держкомпанії

19:00 | 03.09.2019
Поки НАБУ займається «Роттердам+», Коломойський заробляє на держкомпанії
Поки НАБУ займається сфабрикованою справою «Роттердам+», Ігор Коломойський вибудував злочинну схему в «Центренерго» і заробляє на держкомпанії. Про це йдеться в матеріалі інтернет-видання «Главком» «Наступ Коломойського. Чому антикорупційні органи допомагають олігарху?».  

Автор зазначає, що нині НАБУ показово займається справою «Роттердам+», переслідуючи членів НКРЕКП, що у 2016 році запровадили методику формульного ціноутворення. Хоча, на думку більшості експертів, справа не має судової перспективи.
"НАБУ активно опрацьовує членів НКРЕКП, які затвердили формулу «Роттердам+». «Підозри» пред’явлені шести особам, одного з колишніх членів НКРЕКП, главу компанії «Оператор ринку» Володимира Євдокимова, заарештували і випустили під заставу в 2 млн грн. Але основне полювання триває на екс-главу НКРЕКП Дмитра Вовка», - йдеться в матеріалі.

В той же час правоохоронці ігнорують факт вибудовування Ігорем Коломойським злочинної схеми в держкомпанії «Центренерго», над якою він встановив контроль. Держпідприємство нещодавно відмовилось від закупівель українського вугілля на користь російського, яке “Центренерго” купую у компанії, що пов’язана з олігархом.

«Що не заважає самому Коломойському встановити контроль над державною генеруючою компанією «Центренерго» і постачати туди російське вугілля за ціною вище будь-якого «Роттердам+». Як сказав в одному з телеефірів на «Еспресо» експерт Борис Кушнірук: «НАБУ і ДБР стають виконавцями Коломойського, справи, які вони розглядають, причетні до його інтересів. Вони роблять ці послуги». Виникає два питання: навіщо Коломойському це треба, і чому новостворені правоохоронні органи настільки толерантні?"», - говориться в статті.

Нещодавно ЗМІ оприлюднили інформацію, що держкомпанія «Центренерго» підписала контракт на закупівлю російського вугілля на 400 млн грн з невідомою бориспільською фірмою «Нафта Форс», засновник і директор якої має безпосереднє відношення до діяльності групи "Приват". Згодом Незалежна профспілка гірників України звернулась до виконуючого обов'язки голови СБУ Івана Баканова з проханням перевірити інформацію про закупівлю держпідприємством «Центренерго» вугілля з окупованих районів Донбасу.

«Якщо вірити релізам самого «Центренерго», то мова йде про 1970 грн за тонну. Це при тому, що навіть з США його можна привезти за 1900 грн за тонну. А по формулі «Роттердам+» українські шахти мали би його продавати по 1740 грн за тонну. Наголошую – «Центренерго» державна компанія! І якщо фірми Коломойського постачають російське вугілля за ціною 2000 грн за тонну, а купляють електроенергію за 1,30 грн кВт-година (при собівартості 1,50 грн кВт-година), то це означає, що всіх нас як співвласників державного майна грабують. При цьому роблять це двічі: перший раз коли продають сировину за завищеною ціною; другий – коли купають його продукцію значно нижче собівартості» - написав на своїй сторінці у Facebook заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький.

Нагадаємо, політолог Петро Олещук запропонував народним депутатам створити у Верховній Раді тимчасову слідчу комісію для розслідування скандалу довкола держкомпанії «Центренерго». На його думку, цей скандал кидає тінь на представників нової влади, до якої Ігор Коломойський близький.