Главная / Обзор СМИ

Поради, як уникнути криптовалютного шахрайства

18:29 | 07.03.2023
Поради, як уникнути криптовалютного шахрайства
Для інвестування в криптовалюту є багато причин. Вигідні курси, анонімні та швидкі транзакції, велика кількість коїнів. Все це дає змогу отримати хороші прибутки. Проте не варто й забувати про темну сторону: криптовалютне шахрайство. 

Як уникнути криптошахрайства

Головне, що треба зробити, щоб уникнути скаму з криптовалютами: подбати про кібербезпеку. Не дивлячись на те, що всі транзакції є анонімними, злодії можуть вкрасти гаманець чи інформацію про власника. Отримавши доступ про ці дані, шахраї просто перекажуть всі кошти на власні рахунки. Щоб уникнути цього треба:

  • зберігати монети на холодних гаманцях;
  • регулярно оновлювати паролі;
  • використовувати багатофакторну аутентифікацію;
  • користуватись послугами перевірених бірж.

Віртуальна валюта не має фізичної форми. Для її зберігання використовують електронні гаманці. Проте, значно безпечніше використовувати холодний варіант зберігання. Це невелика флешка з кодом, де зберігається ripple криптовалюта та інші токени.

Регулярна зміна пароля допоможе уникнути злому гаманців, акаунтів на біржах та підвищить рівень безпеки. Краще користуватись спеціальними менеджерами, які створюють складні комбінації для захисту інформації.

Вхід з двофакторною аутентифікацією допоможе уникнути крадіжки криптовалюти. Проте, це значно зменшить ризики втратити монети, якщо шахраї підберуть комбінацію до гаманця. Це може бути відбиток пальця, чи сканування обличчя. Або можна встановити сканування коду через мобільний застосунок.

Види криптовалютного шахрайства

Щоб уникнути втрати криптовалюти чи особистих даних, варто знати найпопулярнішу шахрайські схеми. Піраміда — один із самих відомих варіантів. Суть в тому, що чим більше інвесторів приведуть учасники, тим більше прибуток отримають. Але варто зрозуміти, що кошти отримують тільки ті, хто заснував піраміду, та декілька людей. які залучились на самому початку створення.

Фейкові сайти — ще один вид скаму, на який можуть натрапити інвестори. Шахраї створюють підробні криптовалютні обмінники, щоб отримати доступ до монет. Може навіть здаватись, що користувачі отримують прибуток. Але при виведенні коштів, всі криптовалютні транзакції підуть на інші рахунки.

Шиткоїни — по суті, це не зовсім шахрайство, але про нього треба знати. Шахраї створюють монети, які не мають ніякої цінності. Щоб привернути увагу до проєкту, йому дають яскраву назву, вірусять в соціальних мережах. Через деякий час криптовалюта зникає, а інвестори, які в неї вклали, залишаються ні з чим.

Злодії можуть використовувати знаменитостей, щоб привернути увагу. Це може бути біржа для обміну, піраміда чи нова монета. Зазвичай використовують образи Ілона Маска, Білла Гейтса чи Стіва Возняка. Соціальна інженерія довела, що користувачі підсвідомо довіряють відомим особистостям й вкладають кошти в неперевірені проєкти.

Слід особливу увагу звертати на електронні листи, посилання в месенджерах та соціальних мережах. Фішинг — один із найстаріших видів скаму. Інтернет-шахраї часто роблять розсилки, щоб вкрасти особисті дані.

Відсутність централізованого регулювання приводить до виникнення різноманітних схем, які можуть привести до втрати коштів. Щоб не попасти в капкан злодіїв, варто покращити особисту кібербезпеку та детально аналізувати всі проєкти для інвестування.