Главная / Обзор СМИ

Проти формули «Роттердам+» більше за всіх виступає Герус, який голосував за підвищення тарифів для населення, - адвокат

11:51 | 29.10.2019
Проти формули «Роттердам+» більше за всіх виступає Герус, який голосував за підвищення тарифів для населення, - адвокат
Формула «Роттердам+» не стосується тарифів на електроенергію для населення, але Андрій Герус найбільше переконував у протилежному, хоча саме він голосував за підвищення тарифів для населення, коли був членом НКРЕКП. Про це заявила адвокат екс-голови НКРЕКП Дмитра Вовка Ірина Одинець в ефірі телеканалу «NewsOne».

«Формула «Роттердам» не стосується населення і жодним чином не впливає на населення. Тому всі заяви наших шановних правоохоронців та наших шановних депутатів про те, що «Роттердам» впливає на населення, - це неправдива інформація… Формула «Роттердам» - це є прогнозована оптова ринкова ціна електроенергії, яка встановлює ціну електроенергії для великих споживачів. Вона не торкається населення», - сказала Одинець.

Адвокат наголосила, що тарифи на електроенергію для населення були встановлені ще у 2015 році Національною комісією що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Та нагадала, що Андрій Герус, як член НКРЕКП на той час, сам голосував за підвищення тарифів для населення. Проте потім він вводив людей в оману, говорячи, що підвищення тарифів пов’язано з формулою «Роттердам+».

«Тарифи для населення були встановлені ще в 2015 році, і вони були встановлені чіткими. До речі, коли встановлювався тариф для населення, це постанова 220 Національної комісії, навіть пан Герус голосував за підвищення тарифів для населення, сам пан Герус голосував про 5 етапів підвищення тарифів для населення. Проте пан Герус, розуміючи добре, що населення стосується лише 220-а постанова, потім голосніше за всіх говорив про те, що це стосується населення, що формула «Роттердам» стосується населення. 

Формула «Роттердам» перш за все впливає на ті великі підприємства в Україні, в яких відсоток, який закладений в собівартість продукції або у вартість продукції, залежить від того, скільки електроенергії буде витрачено на виробництво», - пояснила Одинець.

Нагадаємо, раніше ексголова НКРЕКП Дмитро Вовк назвав справу "Роттердам+" помстою Коломойського шляхом використання неефективного, некомпетентного, незаконного тиску через НАБУ і САП. На його думку, такі дії олігарха спричинені тим, що в період дії прозорого ринкового ціноутворення він недоотримав прибуток від своїх феросплавних заводів, які мають велику енергоємність.

Голова НКРЕКП Оксана Кривенко заявила раніше, що формула «Роттердам+» дозволила українцям заощадити до 40 млрд грн., оскільки стримувала зростання тарифів на електроенергію для населення.