Главная / Обзор СМИ

Швидкі та безпечні безконтактні оплати

19:07 | 05.05.2020
Швидкі та безпечні безконтактні оплати

Безконтактна оплата — це популярний сучасний спосіб для миттєвої сплати за товари та послуги. Усього декілька секунд знадобиться для того, щоб оплатити проїзд у транспорті, продуктовий кошик у супермаркеті чи доставку улюбленої піци.

Мінімум витраченого часу та підвищений рівень безпеки платежів — основні переваги користування карткою Mastercard. Але безконтактні платежі можливо виконувати не тільки пластиком. Зараз молодь активно користується оплатою телефоном чи навіть годинником.

Як це відбувається та що для цього потрібно — читайте далі.

Що потрібно для оплати телефоном

Сучасні технології вдосконалюються щодня. Що сказала б ваша бабуся, якщо б почула, що за її улюблене печиво ви заплатили телефоном? Звісно, в першу чергу на думку приходить ломбард. Але зараз оплата з мобільного — це реальність та привілеї, якими щодня користуються тисячі людей по всьому світу.

Оплата зі смартфона відбувається за допомогою технології NFC. Вона є не в усіх пристроях, то ж переконайтесь, що ваш девайс оснащений цим способом передачі даних.

  • Користувачі системи Android можуть здійснити оплату через додаток Google pay. Знайдіть його в Play маркеті та встановіть на свій смартфон. Попередньо потрібно буде активувати сам NFC модуль на пристрої.
  • Власникам iPhone нічого вмикати не потрібно, даже антена працює автоматично, а чіп активується ще на заводі. Достатньо завантажити Apple pay, прив’язати картку та користуватись новітніми технологіями.

Оплата за допомогою мобільного девайсу відбувається так само, як і за використання безконтактної банківської картки. Треба піднести телефон до терміналу і зачекати 1-2 секунди, поки той зчитає інформацію. Невеликі суми часто не потребують додаткового підтвердження платежу (до 500 гривень, залежно від банку). Для дорожчих покупок знадобиться підтвердити платіж відбитком пальцю або іншим чином, передбаченим системою та вашим смартфоном.

Де можна робити оплату смартфоном

Розрахуватись за допомогою телефону можна в будь-якому місці, де є POS-термінали. Таких місць достатньо: це і метро в Києві, більшість кафе та ресторанів, супермаркети, паркомати, станції заправок, переносні термінали у кур’єрів тощо. Загалом це 5 мільйонів точок по всьому світу та близько 100 тисяч в Україні.

Крім того, безконтактні платежі від Мастеркард — це підвищена безпека ваших персональних даних. Додаток Google Pay відправляє терміналу не номер та дані картки, а унікальну одноразову комбінацію з цифр та букв, яка повністю приховує персональну інформацію власника. Apple Pay використовує схожий принцип, але замість номеру використовується токен, який додатково шифрується.