Главная / Обзор СМИ

Стерильність і чистота - запорука успіху дитячого стоматолога

12:39 | 21.03.2021
Стерильність і чистота - запорука успіху дитячого стоматолога

Є в світі багато професій, де чистота грає мало не ключову роль. Так, наприклад, при виробництві мікропроцесорів, навіть одна порошинка може завдати величезної шкоди не тільки одному якомусь процесору, але і цілій пластині, з якої могли б бути створені сотні, а то й тисячі процесорів. Всього одна порошинка! Тому в таких виробництвах працюють і в спеціальних костюмах, і в спеціальних умовах - витяжки, датчики, фільтри...

Але це процесори. А як справи йдуть у дитячій стоматології? Ще років зо два-три тому про стерильність приміщень мало хто по серйозному замислювався - інструмент простерилізувати і досить. Іноді крісло могли протерти вологою серветкою - це вже майже подвиг. Ну, хоч маски одягали - і на тому спасибі. І тільки з настанням так званої пандемії про стерильність заговорили всі без винятку - кварцові лампи, антисептики, вологе прибирання, провітрювання, хлорка, господарське мило, спирт .... Все пішло в діло!

Але, знаючи і розуміючи менталітет нашої людини, потрібно також усвідомити, що часто всі ці пункти виконуються просто для галочки, щоб перевірка не причепилися в разі чого. Але хіба такий підхід допустимий у дитячій стоматології?

За відповідями ми підемо в одну з кращих дитячих стоматологічних клінік Києва - в дитячу стоматологію Дубнової.

Ще до початку неабияк набридлих подій і пандемій, ця клініка була однією з небагатьох, які принципово і скрупульозно підійшли до питань чистоти, стерильності і відсутності вірусів і бактерій. Настільки цю тему вони вивчили і втілили в життя, що тримають за цим показником одну з найвищих планок у всій столиці! Навіщо їм це потрібно було? Невже просто для чергового диплома на стіні?

На щастя ні. Робилося це через розуміння, що найменше попадання стороннього предмета (а порошинка до таких якраз і відноситься) або, тим більше, бактерії або вірусу у відкриту ранку маленького пацієнта може мати дуже неприємні наслідки для всіх учасників процесу - для малюка, для його батьків і для самої клініки, звичайно ж. І, втіливши ідеальну чистоту в своїй дитячої стоматології (до речі, не тільки в дитячій!) Вони домоглися ... найкращого показника успішного результату! Відсоток тих клієнтів, хто повертається для виправлення роботи або з деякими післялікувальними симптомами настільки малий, що за всі роки існування відгуків про дитячі стоматологів, такі випадки можна порахувати на пальчиках однієї ручки! За всі роки роботи клініки! Хто ще здатний показати такий результат?

Тільки той, хто усвідомлено і з душею ставиться до своєї роботи. Тільки той, хто небайдужий не лише до свого імені та до своїх заслуг, а й до людини по ту сторону роботи. Тільки той, хто добре усвідомлює і розуміє, що більшість проблем людина створює собі сама і часто саме недбалим або недобросовісним ставленням до виконуваної роботі. Саме всі ці розуміння і усвідомлення і сплелися воєдино в колективі дитячої стоматологічної клініці Дубнової. Що і дозволило їм стати тими, хто вони є сьогодні - професіонали своєї справи з одними з кращих в Україні результатами роботи! Багаторічної роботи!