Главная / Обзор СМИ

Товари та послуги №1 на ринку: українці “вручили” “бізнес-оскар” найкращим

11:48 | 13.12.2019
Товари та послуги №1 на ринку: українці “вручили”  “бізнес-оскар”  найкращим

Бізнес став критичнішим до себе і добре розуміє, що виплеканий слабким сервісом і непрофесіоналізмом споживач – далеко не генератор підтримки у багатьох випадках. У інших – партнер. Суворий, критичний, вимогливий. Раніше його називали амбасадором, євангелістом бренду, а зараз англомовна професійна спільнота все частіше приписує споживачу роль партнера.

Все ж на публічне змагання за прихильність цього «по-мішленівськи» вимогливого партнера бізнес наважується. Тому це історія про сміливість. Тут треба дивитись в очі результатам власної роботи, слабким і сильним рішенням. Зрештою, випробувати себе на міцність.

 7 грудня відбулась вже дев’ятнадцята церемонія нагородження переможців міжнародного фестивалю-конкурсу «Вибір року» – 2019.

Фактично фестиваль пропонує перелік продуктів і послуг №1 в Україні. Так чітко звучить задача нагороди, яка спрощує споживачу процес вибору і покупки.

 64% українців орієнтуються на медаль-відзнаку «Вибір року» при покупці. Хтось обере тільки продукт із цією відзнакою. Хтось запам’ятає і ще прогуглить.

Спочатку компанії та торгові марки стають номінантами і беруть участь у маркетинговому дослідженні споживчих вподобань. І за підсумками цього дослідження та думки професійного журі отримують комплексний підсумковий бал. Цей бал і є пропуском на вершину. В найвищому балі, тому, що отримує переможець, - мільйонні інвестиції, потужні рекламні бюджети, сотні бізнес-експериментів, роки тестування сервісних моделей. У цьому ж балі – беззаперечний доказ першості на ринку і те, що так важко оцифрувати фахівцям у сфері бренд-комунікацій – довіра.

Маркетингове дослідження споживчих уподобань проходило у 69 містах України. Будь-яка торгова марка чи виробник, які офіційно зареєстровані на території України, могли зареєструватися і взяти участь. В рамках дослідження, яке проводила міжнародна маркетингова компанія Ipsos в Україні, споживачі обирали з-поміж понад 300 компаній. І в результаті визначили найкращих у 50-ти категоріях товарів. При формуванні переможного балу враховувалось опитування також представників професійної спільноти, думка представників креативних та рекламних агенцій,  а також високого журі.

 Для переможців міжнародного фестивалю-конкурсу «Вибір року» перемога є способом посилити лідерську роль на ринку і отримати ще один інструмент комунікації із лояльним споживачем та потенційним клієнтом.

 Нагорода є актуальною для власників та представників бізнесу, що працюють у різних сферах. Нема чіткого фокусу на галузі. Перемога однаково цінна і для забудовника, і для виробника побутової техніки.  Тому і номінації – найрізноманітніші, але цікаві та корисні споживачам.

«Ми переконані, що лишатися відвертим зі споживачем і враховувати у першу чергу його інтереси – наш спосіб робити свою роботу добре і приносити користь. Тому категорії завжди сформульовані  чітко, а значить добре підходять для позиціонування. Не перебільшувати і не узагальнювати – наше найсуворіше правило» – додає Анна Руденко, національний менеджер конкурсу.

Церемонія нагородження переможців відбулась у концертному залі готелю InterContinental Kyiv. Вітали власників компаній та брендів організатори конкурсу та зірки: Гайтана, СКАЙ, Влад Дарвін, Alyosha та Злата Огнєвіч, Катерина Кухар. Генеральний спонсор церемонії нагородження - торговельна марка Nexans - тепла підлога від компанії «Розумний дім». Офіційний ігристий спонсор – шампанське Schlumberger.

Серед переможців – Серед переможців – хмарний сервіс електронного документообігу року  Document.Online:

«Ми вдячні за визнання нашої компанії переможцем в номінації міжнародного фестивалю-конкурсу «Вибір року». Для нас це означає, що ми робимо важливу та корисну справу. Впевнені, що це досягнення замотивує український бізнес до більш швидкого переходу на електронний документообіг, бо за цими технологіями - майбутнє».

Як правило, в основі конкурсу представлені номінації з категорій,  де  маркетологам  треба щодня змагатися за споживача в силу обширної пропозиції та асортименту (наприклад, побутова та кухонна техніка). Довіра має вирішальний вплив на покупку, без неї жоден інший фактор, навіть приваблива ціна, не мотивують до покупки (нерухомість, медичні послуги). Тут можна говорити і про виробників продукції з високим чеком і середній клас, який менше орієнтується на вартість товару чи послуги, а більше на якість.

 Наприклад, дослідження Gallup показують падіння довіри до маркетингу і великого бізнесу. Споживачам не подобається, коли ними маніпулюють, так що серед брендів у тренді питання, як підвищити довіру споживачів, створити «нетоксичний» бізнес, який з повагою ставиться до людей.

 Один із способів якісно попрацювати із рівнем довіри – залучити третю сторону, яка розкаже те, що озвучувати і стверджувати від власного імені – невдячна справа. У певних контекстах важливо, хто сказав, а не що сказав. І навпаки. Тут спрацьовують наші упередження про те, що сказане вголос хорошим бути не може Зрештою, завжди потрібні докази, факти. Тому інституційна довіра (довіра, що вибудовується на меседжах компанії про себе) програє дистрибуції довіри через інших гравців ринку (аналітичні центри, професійні та галузеві премії і нагороди, соціологічні дослідження, мас-медіа і тд)

 Міжнародний фестиваль-конкурс готовий бути цією третьою стороною, «дистриб’ютором» перевірених даних про першість ринку та інформувати про це споживача. 

     «Мені подобається, як еволюціонують бренд-комунікації. Дуже обережно можна говорити про те, що бізнес змирився з тим, що залучення нових клієнтів –  не одинична транзакція. Тому в фокусі бажання подовжувати і розширювати цикл взаємодії з потенційним споживачем. Відзнака фестивалю-конкурсу підходить для цього як ніколи добре. Бренди приходять з різними викликами, мають різну мотивацію участі у дослідженні фестивалю-конкурсу і мають свої ексклюзивні плани щодо бізнес-комунікації першості на ринку.   Три опції, якими цікавиться бізнес у 2019, – факт-чекінг внутрішньої оцінки позицій на ринку, комунікаційна ефективність відзнаки, нейтралізація когнітивних викривлень у сприйнятті бренду. І в цьому більше бажання бути на одній хвилі зі споживачем, бажання давати вичерпну і надійну інформацію. Це клієнтоорієнтованість, але не теоретична, а практична»коментує Анна Руденко, національний  координатор фестивалю-конкурсу «Вибір року» в Україні та Республіці Білорусь.

 Ольга Шевченко, виконавчий директор  Лінії магазинів EVA говорить:

“Перемога у конкурсі «Вибір року» дуже важлива для нас. Адже це об’єктивне свідчення високої оцінки наших споживачів та експертної спільноти. Ми отримуємо нагороду вже вдруге і докладемо максимум зусиль, щоб зберегти високий рівень довіри клієнтів до нас»,

Основна цінність нашої компанії – це клієнтоорієнтовність і ми намагаємось всю нашу корпоративну культуру «прошивати» саме цим. Кожного дня ми удосконалюємо внутрішні процеси, логістичні, впроваджуємо новий формат магазинів, щоб наш споживач почував себе комфортно. Цього року інвестиції в розвиток мережі EVA склали близько 400 мільйонів гривень”.

 В цьому сенсі результати всеукраїнського маркетингового дослідження добре ілюструють досі актуальну істину по те, що віддаючи отримуєш більше.

 Топ-5 задач, які переможці фестивалю-конкурсу вирішують за допомогою поширення меседжу про першість на ринку:

 розбудова партнерської мережі і покращення її якості,

залучення нових аудиторій,

грамотне позиціонування на противагу стихійному,

формування екосистеми максимальної ймовірності потрапляння в поле уваги споживача в умовах росту втоми від інформації,

комунікації якості продукту чи послуги та вимірювання ефективності та якості сервісу.

Власники компаній цього року часто згадують маркетинг емоцій і сервіс як такий. Це в принципі підтверджує дані дослідження The Economist тa Digital Marketing Institute (Дублін), яке чітко показує, що, на відміну від попередніх років, успіх маркетингу компаній найбільше залежить від клієнтського досвіду. Це 84%.  І лише потім  важлива стратегія та якість менеджменту (79%). Крім цих драйверів успіху, у фокус потрапили дані та аналітика,  користувацький досвід та дизайн сайту і замикає п’ятірку маркетинг у соціальних мережах.

До тієї ж важливості якості сервісу та досвіду покупки  на емоційному рівні, незалежно від місця проживання веде один із переможців фестивалю-конкурсу:

«Починаючи з 2006 року мережа торгових центрів «ЕПІЦЕНТР» стає переможцем міжнародного фестивалю-конкурсу “Вибір року” в Україні. І кожна нагорода – це знак того, що ми рухаємося у правильному напрямку. Ми любимо свого споживача. Ми розширюємо мережу торгових центрів, щоб кожен покупець отримав якісні товари та європейський сервіс, не зважаючи на місце проживання: обласний центр чи маленьке містечко. Так, у 2019 році ми відкрили торгові центри у Дрогобичі, Нововолинську, Червонограді, Краматорську, Ковелі, Хусті. Були оновлені торгові центри в Луцьку, Ужгороді, Рівному, Тернополі. Переформатовано ТЦ «Нова Лінія» у ТЦ «Епіцентр» в Ужгороді та Борисполі. До кінця року плануємо відкрити нові ТЦ у Боярці та Прилуках, переформатувати - у Борисполі. Ми турбуємося про свого клієнта.  Все це – для того, щоб покупець отримав максимум позитивних емоцій від покупки і повертався в «Епіцентр» – розповідає Володимир Гончаров, заступник генерального директора, директор з питань роздрібної торгівлі мережі торговельних центрів «ЕПІЦЕНТР».

Спільнота переможців фестивалю-конкурсу доволі консервативна і кожен із її учасників – не  випадковий.  Але цього року у нас з’явились нові номінації та категорії, які демонструють розвиток ринку та інноваційність процесів. Тішить ріст та вихід із сектору стартапів важливих та таких необхідних сервісів, як наприклад електронний документообіг. 

Премія змінюється разом із ринком. Тут є закономірності, виключення із правил і феномени без пояснень.  Наступного року міжнародний фестиваль-конкурс «Вибір року» святкуватиме 20 років діяльності в Україні. Хороший термін, щоб оцінити ефективність нагороди та її важливість для бізнесу.

 

Список переможців міжнародного фестивалю-конкурсу «Вибір року» –2019:

Виробник шкільних та офісних дошок року – UKRBOARDS

Сервіс онлайн-кредитування року – Moneyveo

Клініка хірургії року – VALIKHNOVSKI SURGERY INSTITUTE

Твердий сир року – КОМО

Плавлений сир року – КОМО

Виробник року сухих кондитерських виробів – КИЇВХЛІБ

Тістечка року – БКК Київ

Душ року – hansgrohe

Пральна машина року – LG Electronics

Холодильник року – LG Electronics

Клініка репродуктивної медицини року  – МЦ "Мати та дитина"

Меблі року для ванної кімнати  – АКВА РОДОС

Парогенератор року – Tefal

Електрогриль року – Tefal

Мило року – Dove

Садова техніка року – Kärcher

Прибиральна техніка року – Kärcher

Торгово-розважальний комплекс року – Gulliver

Бізнес центр року класу А – Gulliver

Девелоперська компанія року в передмісті Києва – Будівельна група «СИНЕРГІЯ»

Житловий комплекс року з концепцією «Місто в місті» – ЖК /ЧАЙКА\

Житловий комплекс року бiзнес-класу в м. Київ – ЖК А52

Автобусні тури року – Аккорд-тур

Мережа центрів лазерної та естетичної косметології року – Лазерхауз

Центр року лазерної епіляції – Лазерхауз

Дієтичні добавки року – HERBALIFE NUTRITION

Програма року для корекції маси тіла –  HERBALIFE NUTRITION

Вітчизняний виробник року одягу для жінок – VOVK

Електрична тепла підлога року – NEXANS

Мережа бутиків натуральної косметики – YVES ROCHER

Ватна продукція року – Novita

Паперові вироби року –  SELPAK

Український Інтернет-сервіс погоди року – GISMETEO.UA

Дитяча косметика року – Johnson's Baby

Ополіскувач року для догляду за ротовою порожниною – LISTERINE

Рослинні льодяники року при кашлі – Доктор МОМ

Проносний препарат року в клізмах – Мікролакс

Магазини краси та здоров'я року –  EVA

Хмарний сервіс електронного документообігу року – Document.Online

Альтернативні продукти року для  курців - IQOS

Мережа барбершопів року- ЦирюльникЪ

Препарат року фолієвої кислоти та йоду для майбутніх мам – Фоліо

Національна мережа торговельних центрів року – Епіцентр

Рибний ресторан року – Черноморка

Комерційна програма року для подачі звітності та електронного документообігу – M.E.Doc

Розважальний центр року для дітей - Сімейний парк розваг “Галактика”

Мережа ресторанів італійської кухні року – Mafia

Житловий комплекс року у передмісті Києва – Уютный квартал

Переможцям вручили авторитетну нагороду – медаль «Вибір року», яка є невід’ємним атрибутом найкращих товарів України.