Главная / Обзор СМИ

Ціна електроенергії на новому ринку сягнула двотижневого мінімуму - 115 коп/кВтг

15:44 | 13.07.2019
Ціна електроенергії на новому ринку сягнула двотижневого мінімуму - 115 коп/кВтг
Вартість електроенергії впала до найнижчого за два тижні роботи нового ринку показника -  115 коп/кВтг. Про це повідомив директор з управління портфелем енергоресурсів D.Trading Дмитро Маляр на сторінці компанії у Facebook, підбиваючи підсумки другого тижня роботи нового ринку електроенергії.
 
Представник компанії D.Trading повідомив, що торги на ринку на добу наперед на 13 липня пройшли на фоні аж п`ятьох червоних карток, які показали енергосистемі енергоблоки, що вийшли в аварійний ремонт: перший енергоблок Запорізької АЕС, четвертий енергоблок Вуглегірської ТЕС, другий та четвертий енергоблоки Трипільської ТЕС та восьмий енергоблок Добротвору. Але незважаючи на це, ринкові механізми збалансували систему і вона працювала без збоїв.
 
«Спрацювали ринкові механізми, які збалансували систему: атомний блок був заміщений тепловою генерацією, почався тимчасовий імпорт електроенергії з Білорусі. До того ж спостерігається традиційне зниження попиту у вихідні дні, плюс помірні показники температури повітря. Як результат всіх факторів, під час торгів на суботу 13 липня, ринок на добу наперед показав зниження об`ємів: обсяги продажу склали 94 млн кВтг (-10 млн кВтг або -9% до попереднього дня). Стосовно ціни відбулася чергова знакова подія: ціна сформувалася на рівні 115 коп/кВтг. Вочевидь, попит закрився заявкою «Енергоатома» або «Гарпоку» (-29% до попереднього дня). Це найнижчий показник ціни з моменту запуску нового ринку, і це приємна новина для споживачів», - розповів Маляр.
 
Він також повідомив, що обсяг торгів в енергоострові  Бурштинської ТЕС залишається стабільним. «Острів БуТЕС закрився по обсягам на 9,3 млн кВтг (стабільний середній показник). Середньозважена ціна в Острові збільшилась на 1% до 169 коп/кВтг. Отже Бурштинський острів залишається островом стабільності», - зазначив Маляр.
 
Нагадаємо, 1 липня запрацював новий ринок електроенергії, відповідно до ухваленого у 2017 році Верховною Радою Закону України «Про ринок електричної енергії». Згідно з законом, нова модель передбачає запровадження таких сегментів як ринок двосторонніх договорів, ринок «на добу наперед», внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок.