Главная / Обзор СМИ

Як аналізувати економічний календар?

21:07 | 05.03.2023
Як аналізувати економічний календар?

Часто після виходу важливих економічних або політичних новин відбувається зліт чи падіння активів. Про зміну котирувань можна дізнатися заздалегідь, якщо регулярно переглядати економічний календар. Багато трейдерів на Форекс навіть використовують тактику торгівлі на «пробоях», яка ґрунтується на передбачанні кардинальної зміни напрямку руху ціни. А стрибки курсу мають пряму залежність від значних подій у світі.

Що таке економічний календар?

Економічний календар трейдера містить заплановані звіти, інформаційні релізи, виступи впливових осіб та інші події, що викликають зміни в економічному стані країн. Зазвичай вони походять від центральних банків, різних агентств, уряду. Деякі звіти публікуються щотижня, щомісяця, щокварталу, інші події не є регулярними, але мають велике значення. Вони стосуються рівня безробіття, інфляції, валового внутрішнього продукту, підвищення банківських ставок, фінансування та інших.

Усі ці новини викликають різний за силою сплеск волатильності. Трейдер, який перебуває в курсі подій, встигає підготуватися: продати чи купити активи.

В економічному онлайн-календарі публікуються список заходів на кожен день. Найбільш розгорнутий може включати від 30 до 1000 позицій, з них значних — близько десятка.

Виглядають календарі приблизно однаково, у них є така інформація:

 • дата;

 • подія з прив'язкою до країни та її опис;

 • шкала волатильності (вона залежить від важливості новини);

 • поточні показники, прогнози та історичні дані;

 • налаштування часових поясів.

Для зручності користувача є фільтри, за допомогою яких він може налаштовувати видимість новин лише з певних країн, їхнє відображення за заданий період часу.

Види економічних календарів

Умовно календарі можна поділити на економічні показники різних країн. У кожному потрібно звертати увагу на окремі події, які найбільше впливають на валютні котирування та вартість активів.

Форекс економічний календар для США

Хвилювання на біржах викликають новини з ринків праці:

 • звіти про створення робочих місць поза сільським господарством (Nonfarm Payrolls);

 • відомості про рівень безробіття (Unemployment Rate) та виплату за нього допомоги (Jobless Claims).

Волатильність виникає після публікації інформації про ВВП, виробничий і невиробничий індекс ISM, щомісячні роздрібні продажі.

У сфері нерухомості важливими вважаються новини:

 • про продаж нових будинків (New Home Sales) та вторинного житла (Existing Home Sales);

 • про отримання дозволів на зведення будівель (Housing Starts).

Значні новини у фінансовій сфері:

 • інформація про підвищення чи зниження відсоткових ставок (Interest Rates);

 • протокол FOMC, який є результатом засідання комітету з монетарної політики;

 • публікація даних про рівень інфляції;

 • рішення щодо монетарної політики ФРС (Monetary Policy).

Економічний календар для Євросоюзу

Основними подіями у фінансовій сфері вважаються звіти щодо нарад у галузі кредитно-грошової політики, виступи керівників Центрального банку.

Ключові новини у виробничому секторі:

 • індекс IFO, який вказує на стан компаній на поточну мить;

 • індикатор ZEW схожий на попередній показник, але відображає економічні настрої в Німеччині — найсильнішій країні ЄС;

 • виробничі замовлення Німеччини.

На волатильність впливає рівень інфляції, що безпосередньо пов'язаний з індексом споживчих цін. Оцінювати ситуацію варто щодо Франції, Італії, Німеччини. Інформація про зайнятість населення також викликає коливання курсу.

Календар економічний Великобританії

У Великобританії, яка нещодавно вийшла з Євросоюзу, значущими подіями вважаються:

 • публікація даних про ВВП;

 • PMI — індекс активності у сфері послуг та будівництва;

 • індекс споживчих цін;

 • різноманітна інформація про ринок праці, кількість безробітних та середніх заробітків населення.

Економічний календар новин Японії

Трейдерам, які проводять торги за участю японської єни, необхідно взяти до уваги:

 • валовий внутрішній продукт, позначений як Gross domestic product (GDP);

 • індекс Tankan — це економічний огляд, який кожного кварталу надається Банком Японії;

 • новини про процентні ставки та монетарну політику Центрального банку країни.

Найкращі економічні календарі

Практично на всіх торгових майданчиках є власні чи інтегровані сервіси. У них схожі інтерфейси та функції, але деякі ресурси мають додаткові опції.

Список популярних економічних календарів для трейдера та їх особливості:

 1. Сервіс від Safetradebinaryoptions. Простий у користуванні, має можливість інтеграції з Google Calendar. Виставляються фільтри за країнами та за важливістю подій.

 2. FXStreet (Економічний календар Альпарі). Дані до нього надходять із Thomson Reuters. Є фільтр за країною та діапазонами дат. Виставляється часовий пояс.

 3. Myfxbook. Окремо представлено вкладку зі зміною відсоткових ставок та економічними подіями. Є список святкових днів у різних країнах. Велика кількість фільтрів та вбудована пошукова система.

 4. Investing.com. Сервіс з компактним та лаконічним інтерфейсом. Є окремі вкладки з різними видами інформації: святами, дивідендами, IPO та ін. Для використання налаштувань та вибору часового поясу потрібна авторизація.

 5. TeleTrader.com. Сервіс із великою кількістю інформації, курсами, графіками. Є фільтр за вибором країн та значних подій. Для повноцінного використання потрібна авторизація.

Як читати економічний календар?

Сам по собі список подій не підкаже, в який бік попрямує рух котирувань. Потрібно вміти зіставляти інформацію зі зниженням чи підвищенням курсу.

Підвищення ВВП, кількості робочих місць поза сільськогосподарським сектором, процентних ставок та роздрібного продажу — зміцнює національну валюту та її курс піднімається.

Збільшення індексу споживчих цін, зростання інфляції та безробіття — знижує курс нацвалюти.

Техногенні та екологічні катастрофи, природні катаклізми, військові конфлікти здатні негативно впливати на курс національної валюти.

Вміння читати економічний календар не завжди рятує від неприємних помилок. Новачкам слід запам'ятати наступне:

 1. Важливі економічні новини впливають на рух котирувань, але напрямок задають також інші чинники.

 2. Технічний аналіз показує достовірніші прогнози щодо зміни котирувань валют, ніж вихід новин.

 3. Якщо очікувані показники нових робочих місць, безробіття та ін. йдуть урозріз із фактичними, то рух котирувань точно відбудеться.

 4. Коли новини протилежні технічному аналізу, з великою ймовірністю відбудеться розворот тренду.

 5. Події, що значною мірою впливають на долар, впливають на котирування інших валют.

Економічний календар від Safetradebinaryoptions

Економічний календар новин від Safetradebinaryoptions має зручний інтерфейс із зрозумілими позначеннями. Їм можна користуватися у будь-який час, жодних обмежень щодо доступу немає, реєстрація не потрібна. При вході на сайт із мобільного пристрою розміри календаря автоматично адаптуються під параметри екрана.

Інструмент підходить для використання:

 • для торгівлі на Форекс;

 • CFD;

 • на бінарних та цифрових опціонах;

 • для торгівлі іншими фінансовими інструментами.

Яка інформація представлена у календарі:

 1. Дата і час. Події розписані за часом виходу. Переглянути новини можна за поточний та минулий період, на тиждень наперед. Інформація за минулі періоди відображається з меншою контрастністю.

 2. Країни У другій колонці держави, в яких відбувається подія, позначені у вигляді кіл, пофарбованих у кольори прапора. Щоб відображати інформацію лише за певними країнами, а не всьому світу, потрібно натиснути на значок земної кулі в лівому верхньому кутку і вибрати потрібні. Тут же є підказка для тих, хто погано знається на прапорах — назви всіх держав підписано.

 3. Індикатор волатильності. Представлений діаграмою у вигляді трьох стовпців. Від їхнього кольору залежить очікуваний рівень волатильності. Повністю прозорий та зелений — малий рівень, жовтий — означає середню волатильність, червоний — очікується сильна зміна котирувань. Щоб залишити в календарі лише важливі новини (виділені червоним кольором), потрібно клікнути зверху ліворуч на зображення діаграми. Вона має забарвитися у синій колір.

 1. Назва події (англійською мовою). Досвідчені трейдери відразу розуміють їх значення, новачкам буде потрібен переклад. Щоб відкрити повний опис (англійською), потрібно клікнути на трикутну стрілку. Під описом є кнопка «Додати до календаря». При її натисканні захід переноситься в Google Calendar, де можна зробити для себе позначки.

 2. Поточний рівень волатильності або опубліковані дані. Інформація доступна тільки за минулий період. За індикаторами можна проводити аналіз та вивчати вплив на вартість активів.

 3. Прогноз. Він складається на основі даних за минулі періоди, тому є досить точним. За ньом можна передбачити рух котирувань. Але прогноз не буде вірним на всі 100%, тому не варто спиратися лише на нього.

 4. Історичні показники за попередні періоди. Це показники, які відповідали подіям минулого разу. На них варто звернути увагу, оскільки новини одного напряму викликають аналогічні стрибки курсу.

Глобальний економічний календар від Safetradebinaryoptions — один із допоміжних інструментів трейдера, з яким заробляти вийде більше і частіше. Головне — заглядати в нього щодня та навчитися правильно читати, а також аналізувати індикатори.