Главная / Обзор СМИ

Як знайти гарну роботу в Польщі

01:48 | 23.09.2021
Як знайти гарну роботу в Польщі

Багато хто з українців прагнуть знайти роботу за кордоном, щоб збільшити свій дохід, вирішити фінансові проблеми. Мігранти намагаються їхати туди, де стабільна і висока оплата праці, непогані житлові умови. Робота в Польщі – це реальна можливість змінити своє життя на краще, навіть за умов, що шлях до цих змін непростий. Кому потрібна актуальна робота в Польщі, знайти вакансії можливо через спеціальні сервіси.

Що необхідно для успішного працевлаштування

За умов легального перебування на території країни є гарантії стабільних виплат, соціальної захищеності на рівні з місцевими мешканцями, медичного обслуговування. Для офіційного працевлаштування в Польщі необхідно отримати дозвіл. Щоб його оформити, слід зробити наступні кроки:

  • знайти роботодавця, мати від нього запрошення, затверджене в Управлінні праці;
  • відкрити польську робочу візу – на півроку (сезонна праця), на рік – за контрактом.

Такий перебіг справ дозволяє знайти бажану вакансію. Здійснити пошук можна швидко за допомогою спеціальних агентств. Можлива і робота без посередників в Польщі. Для цього шукати посади прийдеться самостійно через мережі інтернету, знайомих, місцеві газети або безпосередньо на підприємствах країни.

Пропозиції від роботодавців

Праця за кордоном буде успішною для тих, хто має диплом про вищу освіту або кваліфікаційний рівень з певної спеціальності, володіє однією з іноземних мов. Але значно більше шансів отримати роботу тим, хто не має досвіду професії. Таких працівників чекають в сферах:

  • обслуговування – офіціанти, покоївки, прибиральниці, адміністратори;
  • торгівлі – касири, продавці, менеджери;
  • виробництва – швачки, працівники меблевих фабрик, фасувальники, збиральники приборів, сортувальники;
  • сільське господарство – сезонні роботи в полі, лісі, теплицях, на фермах.

Офіційна робота в Польщі пропонується чоловікам, жінкам, подружжям. Вік працівників від 18 до 55 років. На більшості підприємств шість днів робочих, вихідний день – неділя або за домовленістю. Графік може бути налаштований на 8-12 годин кожного дня, змінами (день/ніч), вахтами. Оплата розповсюджена в країні – погодинна.

Умови роботи та проживання

Заробітні плати в Польщі залежать від напрямку діяльності, попиту на вакансію, сфери, рівня кваліфікації, знання мов. Найменша зарплата в країні – 3, 90 євро за годину, відповідно за місяць приблизно 600 євро без виплати податків. Середня заробітна плата перевищує 1200 євро. На її рівень впливає і місцевість – найвищі зарплати у столиці та великих промислових містах. Роботу чоловікам і жінкам знайти нескладно, варіанти влаштування різні:

  1. Житло. Більшість підприємців пропонують безкоштовні кімнати в гуртожитках на 4-5 людей, або орендовану квартиру на 3-4 особи з мінімальним вирахуванням з зарплати. Умови проживання оснащені елементарними речами. Можна самостійно винаймати житло. Приблизна вартість однокімнатної квартири у столиці –від 450 євро, в інших містах – 250-300. Кімнату в Варшаві можна орендувати за 150 євро. Мережі інтернет це ще 10-15.
  2. Харчування. Окремі роботодавці пропонують безкоштовну їжу один раз на день, або харчування за бюджетними цінами на підприємстві у їдальні. 2-3 разове харчування буде мати вартість до 600 злотих. Самостійне харчування, враховуючи закупівлю харчів, на місяць вийде приблизно 200 євро на двох осіб. Якщо харчуватися в кафе, вартість обіду складає 4-5 євро, але на сніданки та ланчі діють акції у багатьох закладах харчування.
  3. Транспорт. Компанії дають житло для робітників поряд з місцем роботи або організовують підвезення транспортом. Якщо самостійно пересуватися містом, один проїзд коштуватиме 0, 5-0,8 євро. Вигідніше купити багаторазовий білет.

Розрахунки інших витрат – одяг, розваги, комунальні послуги тощо – приблизно 500 євро на місяць. Робота за кордоном українцям – шанс не лише заробити гроші, а й здобути навички, отримати новий досвід.