Главная / Обзор СМИ

З’явився інструмент для відстеження фінансової надійності банків України

14:35 | 04.12.2019
З’явився інструмент для відстеження фінансової надійності банків України

З’явився інструмент для відстеження фінансової надійності банків України

Експерти YouControl започаткували динамічний Ренкінг фінансової надійності банків України. Він дозволяє провести експрес-перевірку фінансової стійкості банків України та порівняти їх позиції з іншими, а також відстежувати щоквартальні зміни.

YouControl представив новий інструмент – Ренкінг фінансової надійності банків або ж банківський FinScore. У ньому публікується розрахований аналітиками скоринговий індекс фінансової надійності банку.

Опубліковані дані про ТОП-40 банків, які разом контролюють 97,5% активів банківської системи. Відповідно до методології, індекс базується на 25 індикторах, серед яких:

· 12 нормативів НБУ;

· 12 традиційних розрахункових показників надійності;

· тип основних бенефіціарів.

Наразі представлені найсвіжіші відомості за підсумками ІІІ кварталу, однак дані будуть оновлюватися щокварталу і перелік завжди буде актуальним. У ньому також відображається динаміка – укріпив чи втратив банк свої позиції порівняно з попереднім періодом.

“Індекс BankFinScore можна вважати своєрідним закликом зважено оцінити фінансовий стан банку, швидо розібравшись, які саме компоненти зумовили такий результат. Для цього достатньо перейти на сторінку “Фінансовий скоринг” обраної фінансової установи. Так, якщо банк має гірші показники ліквідності чи адекватності капіталу відносно середніх по системі, але все одно знаходиться значно вище мінімальної “червоної лінії” згідно з нормативними значеннями НБУ, то хвилюватись не варто. Якщо ж графіки вказують, що показники щокварталу погіршуються і досягли критичних значень – є більше приводів задуматись. Додатково рекомендуємо скористатися модулем “Експрес-аналізу” для оцінки нефінансових факторів благонадійності, що доповнюють висновок BankFinScore”, – пояснює розробник інструменту, фінансовий аналітик YouControl Роман Корнилюк.

Один із головних акцентів Ренкінгу надійності банків є літери від А до D, які і є зведеною оцінкою фінансової установи. Банки з індексом A мають найкращі показники фінансового стану, відносно нижчу ймовірність банкрутства. Також в разі настання системної кризи у них буде кращий доступ до підтримки з боку акціонерів. Але й низькі зведені показники банку відносно інших не варто сприймати надто критично. Адже, за словами Романа Корнилюка, коли банківська система має високу результативність, навіть значна частина банків з індексом D може виявитись цілком прийнятним варіантом для співпраці.

Інструмент стане у нагоді будь-кому, хто планує відкрити в банку рахунок, розмістити депозит чи взяти кредит. Індекс надасть користувачам розуміння, який банк викликає довіру, а який варто ретельніше перевірити.

Скористатися інструментом може будь-хто із відвідувачів сайту YouControl безкоштовно і навіть без реєстрації.

Нагадаємо, YouControl раніше публікував дослідження, де визначав ТОП-13 найнадійніших банків за підсумками І кварталу. Цікаво, що кількість фінустанов із індексом А у ІІІ кварталі скоротилася лише на один банк. В ТОПі утримались “ІНГ Банк Україна”, “Дойче Банк ДБУ”, “Ідея Банк”, “ПРАВЕКС-БАНК”, “ОТП Банк”, “ПриватБанк”, “ПроКредит Банк”, “Райффайзен Банк Аваль”, “Сітібанк”, “ПІРЕУС БАНК МКБ” і “УкрСиббанк”. Також позиції до індексу А укріпив “Кредобанк”, якого в ТОПі І кварталу не було.


YouControl — аналітична система на основі відкритих даних, що з понад 60 джерел формує повне досьє на кожну компанію України, відстежує зміни та візуалізує зв’язки. Унікальна технологія YouControl дозволяє за хвилину отримати актуальну (на час запиту) інформацію про компанію, ФОП або фізичну особу.