Курс 27,4 сьогодні — хибний сигнал розвитку економіки

Курс 27,4 сьогодні — хибний сигнал розвитку економіки
Голова Комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва, Президент Української Асоціації Римського клубу, к.е.н.

Тим, хто радіє зміцненню гривні і клеймить опозицію за радикальні оцінки економічної політики влади. Мовляв, гривня тепер зміцнюється — бачте як працюють економічні реформи уряду і кредити МВФ.

Але дивитись бажано не тільки під ноги, а й за горизонт!

Зверніть увагу на наш торговельний баланс, іноземні інвестиції та графік боргових платежів і самі зрозумієте наскільки сталим і тривалим буде нинішнє "зміцнення" гривні.

---

До речі, базовий (оптимістичний) макропрогноз уряду на 2019-2021 роки (на якому базується і Держбюджет) передбачає зростання торговельного дефіциту з нинішніх -10 до -13 млрд дол США. Тобто наша зовнішня торгівля загалом є "збитковою" для економіки!

Чомусь Міністр економіки скромно мовчить про торговельний баланс, який є фундаментом стійкості (або нестійкості) нацвалюти. А мовчить він тому, що економічна політика уряду є докорінно хибною! І веде до зростання залежності від МВФ, подальшого послаблення гривні і зростання інфляції (через критичну імпортозалежність економіки).

---

Лікується все це, насправді, розвитком власної промисловості і "розігрівом економіки", залученням інвестицій та створенням нових робочих місць, експортною експансією та імпортозаміщенням. Але влада поки користується зовсім іншими рецептами.

---

Як думаєте, яким буде курс долара при такій політиці наприкінці 2019?

«Роттердам+». Формула не действует, мифы остаются Госстат заявил о росте цен на недвижимость Експорт ріпаку або «Операція насіння соняшнику 2.0»