Інвестиційний бум в Україні та конкуренція з Польщею

Інвестиційний бум в Україні та конкуренція з Польщею
Експерт CMD Ukraine

Пам’ятаєте в Україні був інвестиційний бум? Ну принаймні про це кричали всі провладні ЗМІ (коли ІКЕА заявила про відкриття маленького магазину в Києві).

Схоже єдині хто в це повірив — поляки. І вирішили… перетворити Польщу на єдину інвестиційну зону! Очевидно побоюючись конкуренції з нами. Тепер пільги з корпоративного податку та податку на доходи фізичних осіб надаються інвесторам по всій Польщі (за умови інвестування €100 тис та створення нових робочих місць).

Раніше систематичну підтримку (податкові пільги) інвестори отримували лише в польських СЕЗах. Завдяки ним в країну було залучено $30 млрд інвестицій (на секунду третина ВВП України) та створено майже півмільйона нових робочих місць. 80% інвестицій в промисловість Польщі залучено саме завдяки функціонуванню цих СЕЗів. Тепер СЕЗом зробили всю країну!

Що ж на порядку денному економічного блоку нашого уряду?

Приватизація? Ліквідація книг скарг? Кредити МВФ? Мабуть правильніше запитати чи в Уряді взагалі існує хоч якась економічна стратегія?

А в цей час пзу про індустріальні парки 2554а-д та 2555а-д (аналог польским СЕЗам) припадають пилом в податковому комітеті.

Для інформації обсяг інвестицій (FDI stock) в Україні – 50 млрд дол, в Польщі майже в 5 разів більше — $230 млрд. 

Це вирок для нинішньої влади…«Роттердам+». Формула не действует, мифы остаются Госстат заявил о росте цен на недвижимость Експорт ріпаку або «Операція насіння соняшнику 2.0»