Главная / Экономика

Український уряд віддасть $500 млн китайцям. Як повернути раціо в економічну політику?

15.11.2018
економіка
Український уряд віддасть $500 млн китайцям. Як повернути раціо в економічну політику?
Народний депутат (РПЛ), Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва, Президент Української Асоціації Римського клубу, к.е.н.

Замість того щоб замовити турбіни для третьої черги будівництва Дністровської ГАЕС у Харківського «Турбоатома» (який будував дві попередніх черги) влада хоче віддати $500 млн китайцям! Меморандум між державною «Укргідроенерго» та китайською CNEEC на постачання китайських гідротурбін для найбільшої в Європі ГАЕС підписано в присутності Міністра економіки України Степана Кубіва. Це здача національних інтересів України!

І взагалі це економічний ідіотизм – віддавати замовлення у піввідсотка української економіки іноземному виробнику, коли українське підприємство виробляє ще кращі турбіни і постачає їх по всьому світу! Така угода «з’їсть» 0,5% ВВП і поглибить дефіцит торговельного балансу на 5%. 

Це економічний злочин проти України та українців!

Оголошена сума меморандуму $500 млн – це більше ніж 5 років роботи «Турбоатому».

При нинішньому завантаженні 30% і річному доході 2,4 млрд грн харківський промисловий гігант сплачує до бюджету майже 1 млрд грн податків та обов'язкових платежів (!) і до 400 млн грн дивідендів. Завод забезпечує роботою понад 3 500 працівників, середня заробітна плата яких на виробництві перевищує 17 тис. грн.

Turbine

У своєму виробництві "Турбоатом" використовує український метал, працю, послуги підрядників. Уявіть яким буде мультиплікативний ефект для нашої економіки, якщо таке багатомільярдне замовлення розмістити в Україні, а не в Китаї чи будь-деінде!

Тому команда Радикальної партії виступає категорично проти "китайської оборудки" Укргідроенерго та Мінекономіки! Більш того, щоб унеможливити подібні абсурдні угоди і на майбутнє ми з Олег Ляшко, командою РПЛ та українськими виробниками і експертами завершуємо підготовку до другого читання законопроекту «Купуй українське, плати українцям». З урахуванням гостроти та масштабності питання, парламент має розглянути його невідкладно!

Курс биткоина поднялся выше $56 тыс. Про ефективність використання бюджету на спорт Леонід Гребінський, Голова Правління АТ «КРИСТАЛБАНК»: Ми намагаємося з оптимізмом реагувати на невдачі, подразники і перешкоди, та виносити з цього нові знання та навички