Главная / Новости

Два українських Іл-76 ТД знищено в Лівії. Є жертви

28.07.2019
Знищені Іл-76 ТД в Лівії. Фото надане джерелами Бізнес.медіа
Знищені Іл-76 ТД в Лівії. Фото надане джерелами Бізнес.медіа

Під час боїв сил Лівійської національної армії та Уряду національної єдності за аеропорт Аль-Джуфра під обстріл попали два українські літаки Іл-76 ТД UR-CMC та UR-CRP. експлуатантом яких є ТОВ “Європа Ейр”. Редакція отримала підтвердження про знищення обох літаків що перебували на базі Джуфра. На разі відомо, що решту екіпажу евакуйовано, нових даних про жертви немає.

За повідомленням Бізнес.медіа на аеродромі Джуфра загинув український військовий льотчик-відставник Володимир Бухальський. У нього залишилась дружина та донька.

Досвідчений військовий льотчик у 2011 був командиром екіпажу літаку, який вивозив українців на початку масових заворушень в Тріполі (Лівія).

Інформацію про знащення літаків підтверджено на сайті Aviation Safety Network (заснований неприбутковою міжнародною фундацією Flight Safety Foundation). Щодо знищення щонайменше одного літаку Іл-76 на аеродромі Джуфра раніше повідомило видання Аль-Джазіра.


Бої у Лівії між військами міжнародно визнаного Уряду національної єдності (УНЄ) та Лівійської національної армії маршала Халіфи Хафтара тривають з квітня 2019 року.

УНЄ було засновано за підтримки Ради безпеки ООН та контролює захід Лівії.

Хафтар із 2014 року підтримує так званий "уряд у Тобруку". Збройні формування Хафтара контролюють схід і частину півдня Лівії. Його підтримують ОАЄ, Єгипєт, Росія, Іран та Сирія.

Читайте також:

В Лівії знищено український Іл-76 ТД, пілот загинув. Літак належав українській компанії “Європа Ейр”

Мы не хотели: Приватбанк предупредил украинцев Коломойский сделал важное заявление Кошевого из "Квартал 95" спасли от гибели