Гайдай: Те, що Бойко називає знижкою, насправді є підвищенням ціни на газ

Гайдай: Те, що Бойко називає знижкою, насправді є підвищенням ціни на газ
Політолог Валентин Гайдай про переговори Бойка і Медведчука в Москві

Після заяв Бойка про зниження тарифів, політолог Валентин Гайдай закликав політика уважніше вивчати матчастину. "Давайте розберемося, звідки у нас тарифи, які ми маємо? Беремо більш-менш зрозумілу собівартість газу українського видобутку, яка становить приблизно 2000 гривень, додаємо туди відсотки Нафтогазу, власників обл- і міськгазів і отримуємо, як бачимо, трохи більше 300 доларів за тисячу кубометрів. Як це можливо в цивілізованій країні, яка видобуває щорічно стільки газу, скільки фактично досить, щоб вийти на самозабезпечення? ", пише він на своїй сторінці в Фейсбук.

Далі, він сам відповідає на своє питання - це можливо, якщо в схемі бере участь сам президент країни, маючи на цьому пристойні дивіденди. "Тож навіщо зараз президентська маріонетка заявляє про можливе нібито зниження тарифів у разі отримання влади? Так все просто. Юрій Анатолійович всіма доступними і можливими способами намагається виправдати довіру Банковій і повернути собі кермо енергетичної могутності в Україні. А ще хоч трохи підвищити собі рейтинг, у надії все ще повернути прихильність виборця, який тепер уже виявив зв'язок Бойка з Порошенком і не готовий довірити жодному з цих кандидатів свій голос.Тим більше, коли на політичній арені утворився стабільний опозиційний союз Вілкул-Мураєв, якому Південно-Східний електорат довіряє в рази більше, ніж газовому аферистові Бойку. Адже саме через останнього ми фактично стоїмо на порозі газової майдану, тому що люди дійсно не в змозі оплачувати Ваші рахунки, Юрій Анатолійович ", - вважає експерт.

Крім того, Гайдай зазначає, що те, що Бойко назвав знижкою за фактом є підвищенням ціни, адже вже в квітні ціна за європейський імпорт газу для України складе 217 дол. / тис. куб. м, а ось Юрій Анатолійович, після "серйозних переговорів" з Москвою, обіцяє вже 260 дол. за тисячу кубометрів. "То де ж знижка, Юрій Анатолійович? Чи Ви вважаєте, що банальна арифметика така складна для простого українця? Те, що Вами почергове користується то Росія, яка просто скористалася послугами свого лобіста і намагається через Вас продати природний газ українським споживачам на 20-25 % вище поточного ринку, то Порошенко, без дозволу якого Ви б не полетіли в Москву прямим рейсом, робить Вас, м'яко кажучи, політиком легкої поведінки: без принципів і стійких переконань. То може завтра Ви всю країну ще й Штатам запропонуєте? Або вже?"

Політолог, між тим, абсолютно впевнений, що Україна, яка видобуває близько 15 млрд кубометрів газу щорічно, в змозі вийти на шлях енергетичної незалежності. Тим більше, що цей газ в рази дешевший і європейського, і вже тим більше дешевший "знижок Бойко", які вже претендують разом з "вишками Бойка" скласти музей "досягнень" Юрія Анатолійовича "на благо" українського народу. "У стані наша країна і зовсім позбутися від маніпуляторів і шахраїв, начебто Бойко-подібних політиків, які готові хоч Батьківщину, хоч власну репутацію продати заради того, щоб вкрасти чергові гроші з кишень українців. Хочеться тільки нагадати Юрію Анатолійовичу, що є речі та важливіші грошових одиниць. Ось тільки, судячи з усього, ні про принципи, ні про мораль мешканці банкової і всі, хто з ними співпрацює, не чули ".