У Радикальній партії відповіли на виступ Президента

У Радикальній партії відповіли на виступ Президента

Заявлені Президентом «рекордне зростання економіки, покращення інвестиційного клімату, і подальший розвиток інвестицій» не збігаються із об’єктивною картиною відповідно до даних Світового Банку. Про це заявив заступник Лідера РПЛ з економічної політики Віктор Галасюк, запропонувавши альтернативу «сировинному дрейфу».

«Президент заявив, що економічні показники в Україні поліпшуються, йде економічний розвиток і все гаразд. Але, якщо ми подивимось на об'єктивні економічні показники Світового банку, побачимо – економічна політика уряду та президента є абсолютно провальною», – наголосив голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва.

Нардеп запропонував проаналізувати показники рівня інвестицій в країну, за якими на одного українця приходиться $1200. Для порівняння, на поляка приходиться більше $6 000.

«Для того, щоб Україні наздогнати за рівнем прямих іноземних інвестицій Польщу, нам треба залучити $200 млрд інвестицій в економіку. Наразі ж приплив іноземний інвестицій, за даними попередніх років, складає всього – навсього близько $2 млрд на рік. Тобто, якщо існуючими темпами наздоганяти Польщу – нам знадобиться 100 років, якщо Польща почекає нас на місці. Цей неоліберальний дрейв під диктовку МВФ і пропаганда успіху економічних реформ, яких насправді немає, абсолютно неприпустимі», - наголосив він.

Команда Радикальної партії Олега Ляшка пропонує абсолютно інший рецепт – ставку на власне виробництво, захист і розвиток української промисловості, подолання негативного торговельного балансу та масштабне залучення інвестицій в українську економіку. «Це дозволить підняти зарплати і пенсії українцям на десятки відсотків і навіть в рази в абсолютно досяжній перспективі. Але для цього потрібно докорінно міняти економічну і монетарну політику влади, а не вихваляти неіснуючі економічні успіхи», – резюмував В. Галасюк.