Відкриття виставки-серіалу "Озброєні та небезпечні"

Відкриття виставки-серіалу "Озброєні та небезпечні"
31 січня о 19:00 в просторі креативної спільноти IZONE відбудеться офіційне відкриття виставки-серіалу "Озброєні та небезпечні". Серія експериментального кіно досліджує мілітаризацію сучасного українського суспільства. 

Виставка-серіал "Озброєні та небезпечні" пропонує всебічний погляд на ідеологію насилля через призму множинного досвіду — не обмежена кількість поглядів та безмежна кількість трактувань. На відкритті також відбудеться музичні перформанси гурту Підозра, ОЛЯ!ДОМОЙ! у виконанні Уляни Биченкової, Анни Щербини. 

Озброєні та небезпечні — це проект-платформа, що об’єднує групу художниць та художників, режисерів та режисерок, які працюють на перетині сучасного мистецтва та експериментального кіно. Микола Рідний ініціював проект у формі серіалу, після створення власних епізодів запросивши до співпраці інших авторів та авторок. Відеофрагменти позбавлені послідовного захопливого сюжету, який притаманний комерційним епопеям. Тоді як виставка-серіал дає глядачам можливість ознайомитись з окремими висловлюваннями в будь-якому порядку та самостійно формувати колективне ціле. 

Цей колаж присвячений темі мілітаризації суспільства, що стосується кожного та, зокрема, ставленню молоді до насилля та зброї. Виставка спрямована на зображення крихкого становища українського суспільства, що зазнає зовнішнє військове втручання на сході та активність ультраправих рухів всередині країни.

Сплески насилля в публічному просторі за останні кілька років збільшилися в багато разів. Поряд зі зростанням меркантильних кримінальних актів, зростає агресія на ґрунті нетерпимості до національних, расових, гендерних та релігійних відмінностей людини. Зафіксовано регулярні брутальні напади ультраправих на ромські табори, на акції на підтримку ЛГБТК, на художні заходи та на політичні події ліволіберального напрямку. Бажаючи захиститись від агресії Російської Федерації, українське суспільство часто не помічає, а певна його частина навіть підтримує неприпустимі дії правих активістів. Це відбувається на фоні укріплення традиційних цінностей, що культивуються чинною владою та вкорінюються на побутовому рівні. Патріотичному вихованню дітей, що впроваджується у поєднанні з культом сили та зброї, присвячується багато уваги як в школах, так і в спеціальних спортивних таборах. На цьому тлі проблема побутового насилля, жертвами якого стають жінки та діти, залишається практично непоміченою. 

Центральною темою постає існування людини, що прагне власної та суспільної емансипації в агресивному консервативному середовищі. Значна частина українського населення все ще слідкує за подіями навколо через телевізор. Молоді люді оточені активістськими матеріалами відео-блогів на маленькому екрані смартфону та патріотичним кіно на великому. Чим далі ці медіа обумовлюють суспільний світогляд, тим більше змішується та звужується причинно-наслідковий зв'язок між життям на вулиці та на екранах. Подібний контекст спонукає авторів та авторок вдаватися до між-медійних художніх висловлювань. Останні, у свою чергу, привласнюють такі форми рухомого зображення, як ігрове чи не ігрове, документальне кіно, телевізійний репортаж, відеоблог чи архівні відео-матеріали, рефлексуючи та виходячи за межі оригінальних джерел. 

Деякі відео містять нецензурну лексику і сцени насильства або жорстокості. 

31 січня (четвер); 19:00 
Креативна спільнота IZONE 
Вул. Набережно-Лугова, 8 
Вхід вільний 

Деталі події: 

Куратори: Микола Рідний та Катерина Філюк 
Учасники проекту: Пьотр Армяновський, Станіслав Бітюцький, Еліас Парвулеско, Оксана Казьміна, Аліна Клейтман, Валентина Петрова, Сашко Протяг, Олексій Радинський, Даніїл Ревковський, Микола Рідний, Філіп Сотниченко, Анна Щербина, Fantastic Little Splash. 

Виконавці музичних перформансів: гурт Підозра, ОЛЯ!ДОМОЙ! у виконанні Уляни Биченкової, Анни Щербини. 

Організатори: 

ЄрміловЦентр — центр сучасного мистецтва, заснований у Харкові в 2012 році. 
Місія центру полягає в популяризації сучасного мистецтва, створення простору і можливостей для комунікації та взаємодії художників, критиків, кураторів, дослідників. Одними із головних напрямків діяльності є підтримка інновацій, розвиток вітчизняного арт-середовища та міжнародної співпраці, формування розуміння сучасного мистецтва як необхідної умови зростання якості життя та розвитку громадянського суспільства. На сьогодні ЄрміловЦентр – це лабораторія молодих авторів, що працюють в сучасному мистецтві та культурі, інституція, що ставить за пріоритет міжнародне співробітництво та міжкультурний діалог. 

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ — це неприбуткова недержавна платформа культурних ініціатив, заснована 2010 року в Донецьку (Україна) на території колишнього заводу з виробництва ізоляційних матеріалів, якому інституція завдячує своїм ім’ям. Пiсля захоплення озброєними представниками самопроголошеної «Донецької Народної Республіки» території фонду ІЗОЛЯЦІЇ в червні 2014 року інституція перемістилась до Києва. Донбас залишається в фокусі програмної діяльності фонду ІЗОЛЯЦІЯ. Місія фонду ІЗОЛЯЦІЯ — надихати на позитивні зміни в Україні за допомогою культури, створювати умови для згуртування та появи нових гравців культурного середовища. Діяльність Фонду спрямована здебільшого на нову українську генерацію, що працює в креативному та культурному секторах. 

Партнери: 

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. 

Головний медійний партнер проекту — медіа-платформа Заборона